Zastosowanie praktycznej wiaty na samochód

Samochód jest jednym z najbardziej wartościowych przedmiotów w posiadaniu osób w dzisiejszym świecie. Pojazdy mechaniczne tego typu najczęściej są warte od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Są to oczywiście bardzo duże sumy, dlatego też każdy właściciel pragnie uważać na swój samochód. Jednym z najlepszych rozwiązań jest umieszczenie go w kontrolowanym środowisku, które będzie go chronić przed potencjalnymi czynnikami niszczącymi.

Wiata na samochód zrobiona z drewna

wiata z drewna na samochód Częstym problemem jest zbyt duża ilość opadów atmosferycznych, które mogą powodować korozję karoserii, a woda w nich zgromadzona zimą zamarza utrudniając użytkowanie takiego pojazdu. Umieszczenie go pod właściwym zadaszeniem jest bardzo sensownym rozwiązaniem. Pierwszym skojarzeniem jest garaż, jednak jego wzniesienie nie zawsze jest możliwe i często jest to zbyt kosztowne. Taka wiata z drewna na samochód jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Przede wszystkim większość wiat nie wymaga pozwolenia na budowę w celu ich wzniesienia, co jest ogromną zaletą. Dzięki temu można zminimalizować koszta oraz czas przeznaczany na taką inwestycję. Wiata może zostać postawiona nawet w przeciągu dnia, dlatego też jest to komfortowe rozwiązanie. Konstrukcje tego typu wykonuje się z drewna o wysokiej statyczności i odporności na warunki atmosferyczne.

wiata z drewna na samochódWażna jest tutaj także estetyka samego obiektu, tak aby dobrze wpasowywał się on w tło takiego miejsca. Możliwy jest tutaj wybór licznych gatunków drewna, zależnie od preferencji klienta. Najczęściej wykorzystuje się takie jak sosna, dąb, czy też jesion. Drewno musi być tutaj przede wszystkim wytrzymałe i względnie ciężkie aby było odporne na warunki atmosferyczne. Do tego celu należy je także dodatkowo zabezpieczyć. Wykorzystuje się przy tym różnego rodzaju lakiery oraz bejce mające na celu zabezpieczenie i wzmocnienie powierzchni drewna. Głównie dotyczy to zmniejszenia potencjału absorpcji wody przez drewno oraz uodpornienia go na infekcje grzybicze. Dzięki temu nadaje się ono do użytkowania na zewnątrz domu. Drewniana wiata spełniająca te wymogi powinna być wytrzymała i trwała.

Możliwe jest także dodatkowe modyfikowanie takiego rozwiązania poprzez chociażby dodanie do niego pomieszczenia gospodarczego. Takie dodatkowe miejsce pozwala na składowanie sprzętów wykorzystywanych w ogrodzie takich jak kosiarki, czy też obcinarki do gałęzi. Sama wiata może być wolnostojąca lub przylegająca bezpośrednio do budynku przy którym jest instalowana. Jest to więc rozwiązanie praktyczne, które można zastosować w dowolnych warunkach.