Brama przeciwpożarowa

Bramy przeciwpożarowe, czyli jak walczyć z ogniem?

Ogień, jak każdy żywioł, wymyka się ludzkiej kontroli. Im bardziej człowiek usiłuje skontrolować jego siłę, tym on bardziej demonstruje swoja nieposkromioną siłę. Mimo to istnieje wiele sytuacji, w których dochodzi do potrzeby stworzenia maksymalnie bezpiecznej przestrzeni dla ludzi, których trzeba jakoś ochronić przed potencjalnym pożarem.

Bramy przeciwpożarowe, czyli profilaktyka przeciwogniowa

Brama przeciwpożarowaOgień w zasadzie może pojawiać się wszędzie tam, gdzie jest elektryczność, a ponieważ w obecnym świecie energia elektryczna jest niezwykle powszechna i w zasadzie wszechobecna, to nie sposób znaleźć miejsca, w którym byłoby duże zgromadzenie ludzi, a nie byłoby zagrożenia pożarem. W jaki sposób zatem radzić sobie z tym problemem? Pierwsze, o czym się zawsze myśli są naturalnie alarmy przeciwpożarowe, dzięki którym wszyscy ludzie wiedzą, że powinni się czym prędzej ewakuować z miejsca zagrożenia. Jednakże nie zawsze jest taka możliwość. Zawsze dobrze mieć też w obiekcie specjalne bramy p-poż rolowane (p-poż to oczywiście powszechny skrót rozwijający się w przymiotnik „przeciwpożarowy”), dzięki którym istnieje szansa odizolowania ludzi lub produktów czy innego rodzaju mienia znajdującym się na terenie obiektu na okres dwóch godzin. To naprawdę ogromna ilość czasu, który straż pożarna może wykorzystać na swoją korzyść.

Brama przeciwpożarowaWarto jeszcze wspomnieć, że w połączeniu z sufitowymi zraszaczami, rozwiązanie to może okazać się naprawdę niezwykle skuteczne. Takie bramy tworzy się oczywiście ze stali, która jest dodatkowo galwanizowana, dzięki czemu jej odporność na temperaturę znacznie wzrasta. Ważną informacją jest też fakt, że omawiane tutaj rolety przeciwpożarowe mogą być bezpośrednio połączone z centralką pożarową, dzięki czemu nie ma konieczności uruchamiania ich ręcznie. Wystarczy, że system sygnalizacji pożarowej zostanie aktywowany, a bramy rozwiną się same, tworząc tym samym niezwykle skuteczną zaporę przeciwpożarową. W klasycznej wersji rolety te mają sześć metrów szerokości na sześć metrów długości, chociaż istnieje możliwość nabycia większych i szerszych bram, jeżeli klient wyrazi taką chęć. Istnieje przecież cała masa ogromnych obiektów – hal i centrów handlowych, które potrzebują dużo szerszych i dłuższych rolet. W takim przypadku nie ma absolutnie żadnych problemów, ponieważ producent jest przygotowany na taką ewentualność.

Warto jeszcze wspomnieć o uniwersalnym charakterze montowania bram, gdyż można je spokojnie zamontować w każdym rodzaju powierzchni sufitowej, co oczywiście nie jest bez znaczenia. Rolowane bramy przeciwpożarowe są świetnym rozwiązaniem i sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa obiektu użyteczności publicznej.