wywóz gruzu

Wywóz i utylizacja odpadów budowlanych i gruzu

Rozbiórka obiektu budowlanego nie należy do najprostszych prac budowlanych. Nie tylko wymaga szczególnej uwagi ze względu na duże niebezpieczeństwo dla pracowników i otoczenia, ale również odpowiedniego planowania. Większość obiektów budowlanych poddawanych rozbiórce wykonanych jest z cegły, betonu, stali oraz drewna.

Oferta na wywóz gruzu

 wywóz gruzu Tak, jak stal można zebrać i zutylizować oddając ja na skup złomu, tak w przypadku pozostałych odpadów konieczne jest odpowiednie ich usunięcie. Na szczęście z pomocą w takiej sytuacji przychodzą firmy zajmujące się wywożeniem odpadów budowlanych. Na skład możemy dostarczyć gruz samodzielnie lub skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Jeśli nie dysponujemy odpowiednimi autami dostawczymi znacznie lepiej jest skorzystać z oferty przedsiębiorstwa zajmującego się wywożeniem odpadów. Koszty wywozu nie są wcale wysokie, szczególnie jeśli w gruzie nie znajdują się dodatkowe zanieczyszczenia. Wysoki jest natomiast komfort pracowników zajmujących się rozbiórką i porządkowaniem terenu. Auta dostawcze docierają kolejno na dany teren, są ładowane przez koparkę, a następnie wywożą gruz. Dzięki temu prace przebiegają bardzo sprawnie. Czy trudno jest znaleźć firmę oferującą jednorazowy wywóz gruzu – Kraków i małopolska ma bardzo szeroką ofertę w tym zakresie. Istotne jest jednak to, aby zgłosić się w sprawie utylizacji odpadów budowlanych z wyprzedzeniem.

 wywóz gruzu Podczas rozbiórki, w zależności od wielkości obiektu, powstaje bardzo duża ilość odpadów. Właśnie dlatego konieczne jest wcześniejsze umówienie się. Wtedy będziemy mieć pewność, że przedsiębiorcy będą dysponować odpowiednią ilością pojazdów. Wynajmując firmę, która zajmuje się utylizacją odpadów, można oszczędzić, jeśli mądrze podejdzie się do rozbiórki. Jeśli na dachu znajduje się papa, warto zdemontować ją i umieścić w osobnym pojemniku. Drewno, z którego wykonana była konstrukcja nośna nie zawsze jest złej jakości. Jeśli nie jest bardzo uszkodzone również można je zdemontować i posegregować – na rynku dostępne są przedsiębiorstwa, które zajmują się skupem i wykorzystaniem drewna, które było już kiedyż używane. Dzisiaj podczas rozbiórek coraz częściej zwraca się uwagę na to, aby segregować odpady.

Jest to nie tylko ekologiczne, ale również opłacalne dla inwestora. Jeśli pomimo wszystko zdecydujemy się na utylizację odpadów zmieszanych, warto skorzystać z usług przedsiębiorstwa dysponującego linią do segregacji odpadów. Jeśli w gruzie znajdzie się duża ilość innych materiałów, szkodliwych dla środowiska, wtedy zostaną one usunięte właśnie w specjalnej hali.