Idealne drzwi do minimalistycznego wnętrza

Coraz mniej osób decyduje się na wprowadzanie do wnętrz wyraźnych i intensywnych barw. Zamiast tego dominują klasyczne, delikatne odcienie, które nie tylko pięknie się prezentują, ale także wprowadzają relaksacyjny charakter do wnętrz. W ostatnim czasie zmieniają się także standardy dotyczące wykorzystywanej stolarki drzwiowej.

Drzwi w jasnym kolorze

drzwi dąb sonomaCoraz większą popularnością cieszą się drzwi w kolorze dębu sonoma i inne, delikatnie ubarwione rozwiązania. Dobór odpowiednich drzwi do charakteru wnętrza nie jest prosty. Powinny one być dopasowane nie tylko do koloru ścian, ale także do wyposażenia i zamontowanej w obiekcie stolarki okiennej. Oprócz tego należy brać pod uwagę fakt, że ościeża i skrzydła z drewna lub płyty drewnopochodnej wymieniane są znacznie rzadziej niż na przykład zmieniany jest kolor ścian. W związku z tym stolarka powinna być nie tylko piękna, ale również w pewien sposób uniwersalna. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się drzwi dąb sonoma. Takie ubarwienie jest bardzo delikatne, przez co doskonale wpasowuje się w wystrój wnętrz minimalistycznych. Producenci stolarki oferują wiele modeli takich drzwi. Różnice polegają nie tylko na szerokości ościeżnicy, ale przede wszystkim na ukształtowaniu skrzydła drzwiowego.

drzwi dąb sonomaW ostatnim sezonie bardzo popularne jest dodawanie do drewnianej konstrukcji przeszkleń. Zamiast przeźroczystych szyb nierzadko wykorzystywanych dawniej, montowane są takie w mlecznym kolorze. Dzięki temu drzwi są znacznie bardziej estetyczne i są jednocześnie odpowiednią przegrodą pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Wybierając drzwi do mieszkania czy domu warto zwrócić uwagę, aby wszystkie były zachowane w jednakowym stylu. Jeśli wybierzemy delikatną barwę dębu sonoma w przypadku drzwi do łazienki, pozostałe elementy stolarki wewnętrznej powinny mieć podobny kolor. Takie działanie sprawi, że całość aranżacji będzie się prezentować spójnie i przede wszystkim estetycznie. Łatwiej będzie także dopasować do całości pozostałe elementy wyposażenia. Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej jest kupić drzwi.

Niektórzy wybierają się do marketów budowlanych, jednak znacznie bardziej opłacalne jest złożenie zamówienia bezpośrednio u producenta. Takie działanie ma wiele korzyści – przede wszystkim uzyskamy znacznie lepszą cenę składając zamówienie od razu na wszystkie drzwi do naszego domu. Po drugie możemy znaleźć znacznie ciekawsze i solidniejsze rozwiązania, co w późniejszym czasie przełoży się na wygodę eksploatacji konkretnych produktów.