roleta pasy

Wszystko, co trzeba wiedzieć o rolecie w pasy

Mimo że od początku wiosny wszyscy wypatrują słońca, jego promienie mogą skutecznie utrudnić pracę czy czytanie książki. Rozwiązać tę sytuację pomogą rolety, a zwłaszcza cieszące się coraz większą popularnością rolety typu zebra. Tym, co je wyróżnia, jest ich struktura, która składa się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i przyciemniających. Naprzemiennie układające się pasy sprawiają, że można dowolnie regulować przepływem światła do pomieszczenia.

Nowoczesna roleta w pasy

roleta pasyTransparentne pasy zrobione są z siateczki, z kolei pasy zaciemniające wykonywane są z poliestrowej tkaniny, której kolor można dostosować do indywidualnych preferencji. Jasne materiały rozświetlą pomieszczenie oraz optycznie powiększą jego powierzchnię. Z kolei tkaniny typu blackout pomogą uzyskać wysoki stopień zaciemnienia, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku sypialni. W ciemnym pomieszczeniu łatwiej jest zasnąć, a sen odznacza się lepszą jakością. Natomiast osobom, które nie boją się odważnych rozwiązań, do gustu z pewnością przypadną wzorzyste tkaniny, np. z motywem kwiatowym. W ten sposób zmienia się położenie pasów, a to wiąże się z ilością wpuszczanego do pomieszczenia światła. Istnieje również możliwość jej całkowitego zwinięcia, dzięki czemu wnętrze napełni się naturalnym światłem. Dodatkowo rolety pasy można zamontować w każdym oknie – bez względu na jego kształt czy wymiar.

roleta pasyRolety klasyczne swobodnie zwisają (nie są zabezpieczone po bokach) i przymocowuje się je do ściany lub sufitu. Stanowią dobre rozwiązanie w przypadku dużych okien oraz okien z listwami o niestandardowym rozmiarze lub kształcie. Rolety w kasecie montowane są bezpośrednio do szyby, dzięki czemu dokładnie do niej przylegają. Takie rozwiązanie ułatwia wietrzenie pomieszczenia, ponieważ nie poruszają wraz z każdym podmuchem wiatru. W przypadku mniejszych okien np. łazienkowych, doskonale sprawdzają się minirolety, które mocowane są do szyby za pomocą haczyków lub przyssawek. Tak zamontowana roleta pasy, której ułożone są naprzemiennie, pozwoli na regulację nasłonecznienia pomieszczenia. Rolety, aby zachwycały swoim wyglądem przed wiele lat, należy regularnie czyścić. Najlepiej sprawdzi się do tego odkurzacz, który pomoże zebrać kurz z tkaniny. Należy ustawić go na najmniejsze obroty.

Plamy można usunąć za pomocą zwilżonej szmatki, jednak miejsce zabrudzenia należy ostrożnie przecierać. Natomiast całkowicie zabronione jest ściąganie materiału z okna, a zwłaszcza pranie go w pralce, ponieważ może to poniszczyć materiał. Przy czyszczeniu rolet najważniejsza jest regularność – dzięki niej zawsze będą wyglądać jak nowe.

Więcej informacji na stronie: https://www.lazur24.pl/