kaskady ogrodowe z kamienia

Różne rodzaje kaskad ogrodowych

Kaskady ogrodowe to bardzo efektowny, nowoczesny i estetyczny element instalacji wodnej w ogrodzie. Z powodzeniem może zastąpić wodospad, czy fontannę, a w połączeniu ze strumieniem i/lub oczkiem wodnym będzie dawać niesamowity efekt. Obecnie w ofertach firm i sklepów ogrodniczych można znaleźć różne rodzaje kaskad. Jak dobrać je do ogrodu? W co warto zainwestować, żeby ogród prezentował się wyjątkowo?

Kaskady ze sztucznych kamieni

kaskady ogrodowe z kamieniaZ pewnością warto zaznaczyć, że można kupić gotowe kaskady ogrodowe z kamienia sztucznego. Można je także wykonać samodzielnie czy też zlecić do fachowcom. Która opcja jest korzystniejsza? Na pewno kupno gotowej instalacji kaskadowej jest łatwiejsze. Wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego lub udać się do punktu stacjonarnego i wybrać to, co się nam podoba. Kaskadę ustawia się na wybranym miejscu, podłącza wodę i gotowe. Zrobienie kaskady jest dużo bardziej pracochłonne i czasochłonne, ale daje gwarancję, że będziemy mieli dokładnie taką instalację o jakiej marzymy. Druga kwestia to wielkość kaskady oraz jej kształt. Jeśli chcemy by kaskada wyglądała naturalnie to powinna mieć ona nieregularny kształt. Woda będzie przepływać z jednej strony na drugą, a nie jednym ciągłym strumieniem. Kaskady zrobione z prostych, płaskich kamieni będą za to wyglądały bardziej nowocześnie.

kaskady ogrodowe z kamieniaIm wyższa kaskada tym będzie bardziej efektowna. Woda spływająca z trzech kamyczków, a płynąca po metrowej kaskadzie to dwie różne rzeczy. Również szeroki strumień wody na kaskadzie zrobi lepsze wrażenie niż wąski strumyczek. Trzecia kwestia to budowa kaskady. Zasadniczo wykonuje się je z kamieni, naturalnych lub sztucznych. Opcja naturalna jak wiadomo będzie ekologiczna i nieco bardziej estetyczna. Sztuczne kamienie mogą być formowane na zamówienie, dzięki czemu będą miały idealną wielkość i kształt. Dobry producent sprawi, że będą one wyglądać realistycznie. Od ułożenia i kształtu kamieni zależy kształt i wygląd całej kaskady. Im większa, bardziej skomplikowana konstrukcja tym bardziej efektowna będzie cała kaskada w przydomowym ogrodzie. Warto dodać, że nowoczesne kaskady mogą mieć podświetlenie.

Zamontowanie w/na kamieniu ledowych lampek sprawi, że nawet wieczorem kaskada będzie się świetnie prezentowała i stanowiła ozdobę ogrodu. Podsumowując, kaskady ogrodowe mogą mieć różne wielkości, kształty, style. Dostępne są kaskady naturalne oraz sztuczne, z podświetleniem ledowym i bez. Dzięki temu każdy właściciel domu z ogrodem, w którym ma znaleźć się piękna kaskada może znaleźć ciekawy produkt dla siebie.