cięcie płytek

Cięcie płytek i innych materiałów budowlanych

Budowa i wykończenie domu nie jest zadaniem łatwym. Wybór odpowiednich tworzyw, kolorów, czy wzorów jest trudny, bo trzeba się kierować nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością. O ile takie materiały, jak bloczki fundamentowe, dachówki, czy okna mają standardowe rozmiary, o tyle płytki ceramiczne, panele, czy okładziny ścienne wymagają docinania. Zwykle nie da się tak ich dopasować by na podłodze, czy ścianie znajdowały się tylko całe płytki, czy panele.

Szybkie cięcie płytek

cięcie płytekPrzy drzwiach, rogach, skosach dokładane są małe kawałki tych materiałów, tak by cała powierzchnia była nimi dobrze obłożona, bez przerw. Problem stanowi jednak sam proces docinania, bo czym można to zrobić? Mechaniczne pilarki są skuteczne, ale mają wiele wad. Podczas cięcia tworzy się masa pyłu, który osada się na wszystkim dookoła. Trzeba potem dużo sprzątać, zanim przejdzie się do kolejnych prac. Poza tym delikatne materiały łatwo jest ułamać podczas cięcia. Osoba która się zabiera za wycinanie musi mieć w tym doświadczenie, by równo dociąć materiał. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest przekazanie tego zadania firmie, która zna się na tym najlepiej i oferuje profesjonalne cięcie płytek w Warszawie. Cięcie płytek, tak jak desek parkietowych, gumowych okładzin ściennych, czy innych materiałów służących do wykończenia wnętrz robi się przy pomocy technologii laserowej.

cięcie płytekCięcie laserowe na wymiar jest precyzyjne, szybkie, niedrogie. Każde cięcie będzie równe co do milimetra, zatem każda część będzie do siebie idealnie pasować. W krótkim czasie można laserowo dociąć wiele elementów, więc nie trzeba się martwić przestojem w pracy. Również zlecenie usługi cięcia firmie zewnętrznej obniża koszty, bo nie trzeba kupować pilarek, czy innych urządzeń tnących. Warto zaznaczyć, że laserowe cięcie płytek i paneli nie niszczy ich, zatem nie ma strat na materiale. To ważne, szczególnie wtedy, kiedy zakupiliśmy drogie materiały i nie chcemy by cokolwiek się zmarnowało. Cięcie można wykonać tak, że na przykład jeden panel tnie się na mniejsze kawałki, dobrane wielkością do pomieszczenia. Wtedy tylko ten panel będzie ,,stracony”.

Przy cięciu mechanicznym często nie da się tak zrobić, bo wtedy obie krawędzie byłyby poszarpane i nie dałoby się spasować dwóch paneli ze sobą. Reasumując, zdecydowanie laserowe cięcie płytek i innych materiałów potrzebnych do budowy i wykończenia domu jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób tnie się różne materiały bardzo szybko, dokładnie i bez strat materiałowych. Oszczędność czasu i pieniędzy jest wszak podczas budowy bardzo ważna.