drzwi i okna

Rodzaje okien oraz ich zalety i specyfika

Podczas wykańczania domu nadchodzi etap, gdy trzeba wybrać kluczowe wyposażenie takie, jak okna czy drzwi. Są to jedne z najważniejszych elementów chroniących mieszkanie przed czynnikami atmosferycznymi, dzikimi zwierzętami, czy w skrajnych przypadkach, złodziejami. Dlatego warto wybrać przedsiębiorstwa, które oferują najlepsze rozwiązania zarówno zaawansowane pod względem technologicznym, jak i praktyczne oraz estetyczne.

Drzwi i okna — stylowe i odporne

drzwi i oknaObecnie w mieszkaniach można znaleźć plastikowe okna. Natomiast w starszych domach widuje się drewniane, które jednak coraz częściej wypierają te z tworzyw sztucznych. Osoby, które urządzają nowe mieszkanie na samym początku stawiają na bezpieczeństwo, które zapewnią im solidne drzwi i okna Bydgoszcz natomiast jest miastem, w którym wiele firm dystrybuuje tego typu produkty na całe województwo kujawsko-pomorskie. Dlatego popyt na nie nigdy nie maleje. Dzięki temu przedsiębiorstwa oferują coraz nowsze rozwiązania, które sprostają nawet wygórowanym oczekiwaniom klientów. Okna typu PVC charakteryzują dobre parametry izolacyjności termicznej. Dlatego zaletą tego typu produktów jest atrakcyjna cena, design, innowacyjność i niekonwencjonalność. Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony jest przez zastosowanie dwóch zaczepów antywyważeniowych.

drzwi i oknaAtutami okien PVC są również bogata kolorystyka oklein oraz dobre parametry w zakresie dźwiękoszczelności. Innym rodzajem okien są te zrobione z drewna. Jest to inwestycja w ekologiczne rozwiązania i najwyższą jakość. Wykonane są z litego drewna sosnowego lub meranti. Okna klejone są warstwowo i wysuszone do odpowiedniej wilgotności. Ich zaletami są elegancki design, piękne formy o opływowych kształtach, gładka i lśniąca powierzchnia oraz wykorzystanie specjalnych lakierów wodnych, które są przyjazne dla środowiska. Z kolei okna w systemie drewniano-aluminiowym są wyrazem innowacyjnych rozwiązań, łącząc trwałość i estetykę. Charakteryzują się one klasycznym kształtem krawędzi profili aluminiowych. Zaletami tego połączenia są duża możliwość aranżacji wnętrz dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, bogate wzornictwo, świetne parametry w zakresie energooszczędności oraz łatwość w utrzymaniu i pielęgnacji.

Okna to kluczowy element wyposażenia domu. Niektórzy stawiają na aluminiowe, inni drewniane, a kolejni z tworzyw sztucznych, jak plastik czy PVC. Ważne jednak, by były szczelne, nie przepuszczały powietrza na zewnątrz, co skutkuje wysokimi opłatami za ogrzewanie. Istotne jest też, aby były stylowe i eleganckie.