meble narożne kuchenne

Jak przebiega produkcja narożnych mebli kuchennych?

Drewno jest najpowszechniej stosowanym materiałem, gdy mówi się o produkcji mebli kuchennych. Przeważnie wykorzystywane są płyty MDF, które wykonuje się z wiórów drzewnych oraz żywicy epoksydowej. Płyta ta zapewnia wysoką odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, jest też prosta w obróbce. Jej wygląd można dostosować dzięki okleinie z polichlorku winylu lub warstwie forniru.

Modne meble narożne do każdej kuchni

meble narożne kuchenneZ płyt meblowych wykonuje się wszystkie rodzaje mebli kuchennych – szafki stojące, wiszące oraz zabudowę na sprzęt AGD. Szczególnie trudne do wykonania są stojące szafki narożne. Stanowią one wyzwanie dla projektantów i stolarzy nie ze względu na sam proces produkcji, a późniejszą funkcjonalność. Proces produkcji narożnych szafek kuchennych zaczyna się od zebrania pomiarów i ustalenia, jakie funkcjonalności mają zostać zastosowane. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mechanizmów nie pojawia się problem z dostępem do przedmiotów schowanych w głębi szafki. Wysokość szafki narożnej musi być dopasowana do pozostałych elementów zabudowy. Górną część szafki stanowi blat.

meble narożne kuchenneWysokość szafki to zwykle od 90 do 100 centymetrów. Głębokość uzależniona jest od tego, czy w ciągu szafek znajduje się płyta grzewcza. Fronty szafek narożnych powinny być dopasowane do stylu przyjętego w całej kuchni. Modne meble narożne kuchenne z drewna muszą być dopasowane do pozostałych elementów zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie narożnego zlewozmywaka. Wówczas przestrzeń pod szafką nie jest użytkowa, co rozwiązuje problem z dostępem do przechowywanych przedmiotów. Dostępne są także specjalne narożne płyty grzewcze. Chcąc zamontować szafkę z taką płytą, należy odpowiednio przygotować blat. Nad płytą grzewczą powinien znaleźć się także narożny okap. Dysponując małą przestrzenią w kuchni, warto wykorzystać maksymalnie każdą szafkę, w tym także narożną. Specjalne mechanizmy pozwalają na wysuwanie półek, dzięki czemu korzystanie z nich jest prostsze. Można zdecydować się także na mechanizm obrotowy, który zajmuje mniej miejsca.

Wewnątrz narożnej szafki kuchennej mogą znaleźć się półki lub kosze. Alternatywnym rozwiązaniem jest wstawienie w tym miejscu szuflad o specjalnym kształcie. Pozwala to na wysunięcie półki znajdującej się w głębi narożnika. Mechanizmy pozwalające na wysuwanie półek mogą być od siebie niezależne. Podczas projektowania mebli na zamówienie wybiera się takie rozwiązania, które są dopasowane do wymiarów całej zabudowy. Elementy mechanizmów wykonuje się ze stali, natomiast kółka w prowadnicach i rolkach z elastycznych tworzyw sztucznych.