wytrzymałe ogrodzenie

Rodzaje i charakterystyka nowoczesnych ogrodzeń

Za bezpieczeństwo na działce odpowiada rodzaj użytego ogrodzenia. Podczas budowy domu stosuje się druciane siatki oparte o tymczasowe słupki z drewna – pozwala to swobodnie wykorzystywać ciężki sprzęt. Po zakończeniu budowy trzeba się zdecydować na jeden z rodzajów stałego ogrodzenia. Dzieli się je według użytych do ich produkcji materiałów, a także według ich budowy.

Jakie ogrodzenie do ogrodu?

stylowe nowoczesne ogrodzenia w bielskuOgrodzenia są nieustannie wyeksponowane na działanie warunków atmosferycznych. Oprócz trwałości muszą także zapewniać mieszkańcom prywatność. Ogrodzenia można wykonywać ze stali. Metalowe elementy zabezpiecza się przed korozją poprzez ocynkowanie. Lakier można nakładać klasycznie lub proszkowo. Trwałość ocynkowanego ogrodzenia ze stali może sięgać nawet pięciu dekad. Nowoczesne ogrodzenia są minimalistyczne. Możliwe jest zastosowanie metalowych przęseł ozdobnych. Do wykonywania modułów wykorzystuje się stalowe druty, sztachety, pręty i panele. Ogrodzenie ozdobne może być kute. Większą prywatność zapewni ogrodzenie betonowe. Może się ono składać z płyt lub mieć formę odlanego murka wykończonego tynkiem, płytkami lub imitacją cegły klinkierowej. Ogrodzenia betonowe całkowicie zasłaniają posesję. Możliwe jest połączenie betonowych słupków z metalowymi przęsłami ogrodzeniowymi.

wytrzymałe ogrodzenieKupując stylowe nowoczesne ogrodzenia w Bielsku-Białej, można zdecydować się także na drewno – moduły mogą być ażurowe lub wypełnione. Najprostszą formą są drewniane sztachety, które ułożone są poziomo lub pionowo na metalowym stelażu. Zapewnia to niewielką widoczność tego, co dzieje się na posesji. W Bielsku-Białej można kupić także preparaty do impregnacji drewnianych ogrodzeń. Osobnym rodzajem są ogrodzenia gabionowe. Mają one postać metalowych koszy, które wypełnia się naturalnym kamieniem – kostką granitową, otoczakami, łupkami, piaskowcem lub żwirem ozdobnym. Ogrodzenia mogą mieć charakter modułowy i palisadowy. Wówczas przęsła zbudowane są na bazie stalowego stelaża, do którego przymocowane są elementy odgradzające, na przykład sztachety. Innym rodzajem są ogrodzenia panelowe. Składają się one z gotowych paneli przeznaczonych do montażu między słupkami. Panele mogą być płaskie lub posiadać przetłoczenia. Cechą ogrodzenia panelowego jest szybki i prosty montaż.

Najbardziej transparentnym rodzajem ogrodzenia jest siatka. W kwestii montażu można zdecydować się na wmurowanie ogrodzenia na stałe lub posadowienie go na wkopanych w podłoże metalowych słupkach. Rozwiązaniem pośrednim jest wykonanie podmurówki z lanego betonu.