taśma led 12v

Taśma LED – rodzaje i zastosowanie

Obecnie w sklepach można kupić różne produkty oświetleniowe – nie tylko żarówki, czy świetlówki, ale także bardziej nowoczesne warianty produktów. Jednym z nich są niewątpliwie taśmy ledowe. Mogą kojarzyć się z lampkami choinkowymi, ze względu na kształt – przypominają płaską tasiemkę z przyczepionymi do niej malutkimi żarówkami w różnych kolorach. Jednak oczywiście jej zastosowanie jest inne.

Zastosowanie taśmy LED

kolorowa taśma led 12vCo warto wiedzieć o tym produkcie? Do wyboru jest kolorowa taśma LED 12V, jak również taśmy jednobarwne. Te pierwsze mogą świecić na różne kolory – czerwony, zielony, czy niebieski, dlatego też często nazywane są taśmami RGB. Zmiana barwy sterowana jest specjalnym pilotem. Z kolei tasmy jednobarwne mogą być klasycznie białe, jak i żółte czy inne. To dobra opcja dla osób które chcą dopasować taśmę do wnętrza a nie chcą się bawić w sterowanie oświetleniem. Jak mocne światło dają takie taśmy? Można je przyrównać do małych żarówek ledowych np. tych montowanych nad blatami w kuchni. Niektóre taśmy mają funkcję sterowania oświetleniem, więc można rozkręcić je na maksa by dawały mocne światło, jak i ,,skręcić” tak by oświetlenie było delikatne, klimatyczne. W związku z tym taśmy LED sprawdzą się zarówno tam, gdzie potrzebujemy dodatkowego źródła światła, jak i tam gdzie po prostu chcemy stworzyć przytulny klimat. Jak montuje się taśmy ledowe?

taśma led 12vZwykle są one schowane w obudowie – to ułatwia ich instalację, a dodatkowo chroni przed niekorzystnymi czynnikami. Sa jednak warianty wodoodporne, które można stosować bez obudowy bez przeszkód nawet na zewnątrz, bez obaw o zniszczenie. Gdzie się je montuje? Na pewno popularnym miejscem stosowania taśm jest kuchnia. Tam często nie ma miejsca na wiele rzeczy, a oświetlenie jest rzeczą niezbędna i trzeba je gdzieś ,,upchnąć”. Taśmy LED są małe, płaskie i łatwe do zamontowania w dowolnym momencie, w związku z czym świetnie się nasadzą do np. przyklejenia pod szafkami kuchennymi, tak by oświetlony został blat roboczy. Taśma świetnie sprawdzi się także do oświetlenia wnęk ściennych, czy w pokoju dziecka które boi się spać po ciemku. Z kolei na zewnątrz tasmy montuje się przy basenie, na balustradach, czy na altankach.

Podsumowując, tasmy LED, to nowoczesny i stylowy sposób na oświetlenie przestrzeni. Mimo niewielkich rozmiarów mogą dawać dużo światła, a ich kolory można zmieniać. Dzięki temu można dopasować moc i barwę światła do swoich potrzeb czy okoliczności np. na imprezę dać migające światełka, a na co dzień wybierać te białe, świecące stale.