osuszacz adsorpcyjny

Po co montuje się osuszacze?

Każdy wie, że temperatura i czystość powietrza jest bardzo ważna. Niektórzy wolą chłodniejsze, inni cieplejsze dni, każdy marzy zaś o czystym, wolnym od smogu powietrzu. Co jednak z jego wilgotnością? Wiele osób nie przepada za sauną, bo jest w niej za duszno, znowu zbyt suche powietrze drażni drogi oddechowe. Raczej panuje trend by powietrze nawilżać, niż je osuszać.

Dobra cena na osuszacz

osuszacz adsorpcyjnyStosuje się do tego ultradźwiękowe, nowoczesne nawilżacze, na grzejnikach wiesza zbiorniczki z wodą, czy choćby wilgotną szmatkę. Jednak wilgoć może być także szkodliwa, nie tylko dla ludzi, ale także dla budynków, czy niektórych produktów. W związku z tym czasem warto zainwestować w osuszacz adsorpcyjny – cena zakupu nie jest wyjątkowo wysoka, a samo urządzenie jest wyjątkowo niezawodne. Po co je się montuje? Na pewno suche powietrze, wbrew obiegowej opinii, może być korzystne dla zdrowia. Wilgoć sprawia, że chłód jest bardziej przejmujący, a upał zmienia się w nieznośną duchotę. Przy suchym powietrzu temperatura odczuwalna jest taka sama lub zbliżona do tej jaką widać na termometrze. Pracownikom lepiej się oddycha, mają zapewnione komfortowe warunki pracy, mniej też chorują. Druga kwestia to ochrona budynków. Nadmierna wilgoć sprawia, że na ścianach i sufitach może pojawić się grzyb lub pleśń. Ściany pękają, tapeta schodzi, farba się łuszczy. Przez to budynek traci na trwałości i na estetyce, jest wręcz niebezpieczny.

osuszacz adsorpcyjnyNa przykład zarodniki grzybów negatywnie wpłyną na zdrowie pracowników, będą się oni skarżyć na problemy z oddychaniem, bóle głowy, czy alergie skórne. Niszczenie budynku pociąga za sobą koszty jego remontu. Zapobieganie powstawaniu pleśni, czy pękaniu ścian zawsze jest łatwiejsze niż usuwanie skutków. Trzeci powód dla którego montuje się osuszacze to ochrona produkowanych, magazynowanych, sprzedawanych produktów. Pod wpływem wilgoci metal koroduje, żywność się psuje, drewno butwieje, a tkaniny gniją. W związku z tym wilgoć wpływa na straty materiałowe. Firma zmarnuje towar, którego nie da się naprawić ani odzyskać. W związku z tym montaż osuszacza przemysłowego jest jak najbardziej dobrym posunięciem, które przełoży się na oszczędności w firmie.

Bez dwóch zdań taki sprzęt jak osuszacz adsorpcyjny powinien znaleźć się w fabryce mięsa, hali produkcyjnej, czy nawet w biurach i sklepach. Osuszacz przyczyni się do podniesienia komfortu pracowników, zabezpieczenia budynku oraz towarów przed szkodliwym działaniem wilgoci, jak również będzie stanowił wyjątkowo dobrą inwestycję na przyszłość.