szafy na wymiar

Meble na wymiar czy gotowe zestawy wolnostojące?

Różnice między zestawami mebli sprzedawanymi w sklepach budowlanych lub centrach handlowych a tymi projektowanymi pod indywidualne zamówienie są dosyć spore. Wiele osób je zauważa, jednak mimo wszystko często decyduje się na wybór nieco gorszych wariantów, głównie ze względu na cenę produktów.

Szafy na wymiar z lustrem

szafy na wymiarKażdy z mebli ma wiele istotnych dla domowników zalet, jednak w przypadku mebli tworzonych pod wymiar, można znaleźć ich znacznie więcej, niż biorąc pod uwagę gotowe produkty. Co warto wiedzieć o różnicach między tymi meblami? Podstawowym czynnikiem wpływającym na popularność produktu, jest przede wszystkim jego jakość. W przypadku mebli mowa tu o wytrzymałości elementów wyposażenia, a tym samym materiałach, jakich używa się do ich produkcji. Decydując się na zamówienie mebli na wymiar, klient samodzielnie decyduje o tym, z jakiego tworzywa bądź surowców zostanie stworzony jego produkt. Może wybrać między innymi solidne, prawdziwe drewno. Osoby kupujące zestawy wolnostojące, mają ograniczony wybór do minimum, gdyż zakupić mogą tylko akcesoria, które zostały już wyprodukowane. Do tworzenia gotowych mebli zazwyczaj używa się nieco słabszych materiałów z płyt wiórowych, które nie są odporne na wilgoć lub uszkodzenia mechaniczne.

szafy na wymiarZestawy są przez to tańsze od mebli na wymiar, jednak trzeba uwzględnić, że zbyt słaby materiał może generować dodatkowe wydatki w przyszłości. Kolejną różnicą między meblami jest ich prezencja. O ile zestawy wolnostojące świetnie wyglądają w sklepach meblowych, tak właściwe umiejscowienie ich w domu może być problematyczne. Jest to wybór wyłącznie do przestronnych pomieszczeń, które pomieszczą wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w komplecie. Natomiast zamawiając meble według projektu, można stworzyć osobno szafy, komody, blaty i wiele innych dopasowanych do każdego wnętrza. Wybierając meble tworzone pod wymiar, można spełnić wszystkie swoje zapotrzebowania. Dla przykładu, szafy na wymiar w Tychach mogą zostać zaprojektowane z lustrem, drzwiami przesuwnymi, wymyślnymi dodatkami bądź stworzone od zera według wizji klienta. W przypadku zestawów jest to niemożliwe. W zestawieniu mebli pod wymiar i gotowych zestawów wolnostojących pierwsze z nich zdecydowanie przewyższają jakością i swobodą wyboru.

Można je tworzyć, wzorując się na już przygotowanych i opublikowanych przez firmy projektach. Jeżeli jednak osobie zajmującej się aranżacją wnętrz zależy wyłącznie na niskiej cenie, wówczas zestawy mogą być odpowiednie, lecz mało żywotne. Gotowe propozycje można znaleźć na stronach internetowych przedsiębiorstw odpowiedzialnych za projektowanie mebli.