meble na wymiar

Kolory w aranżacji wnętrz

Choć wydawać by się mogło, że w aranżacji wnętrza największe znaczenie ma wyposażenie, nie jest to do końca prawdą. Tak naprawdę dużo zależy od zastosowanych kolorów. Dlatego dobór odpowiedniej kolorystyki do wnętrza jest naprawdę ważny. Trendy kolorystyczne zmieniają się jednak z roku na rok. Warto więc śledzić na bieżąco trendy wnętrzarskie, aby stworzyć najmodniejsze, piękne wnętrze!

Kolorystyka wnętrz na rok 2018

meble na wymiarJakie kolory są modne w tym roku? Na pewno kolory ziemi! To barwy stonowane, które pozwalają na stworzenie wnętrza spokojnego, przyjaznego, kojącego. W takim wnętrzu będzie łatwo nam odzyskać dobre samopoczucie. Kolor łososiowy z pewnością będzie pasował do niejednej kuchni. Dobrze skomponuje się z jasnymi meblami. Jeśli chodzi o Lubin – meble na wymiar produkowane w tym mieście odznaczają się naprawdę wysoką jakością, a dzięki opcji indywidualnego zamówienia możemy dopasować je odpowiednio do swoich potrzeb. Nie ma problemu z przycinaniem blatów, ze zmniejszeniem lub zwiększeniem ilości szuflad. Wszystko dostosowane do naszych oczekiwań. Ciekawe barwy, które można zastosować nie tylko w kuchni, ale też w innych pomieszczeniach, to także szeroka paleta odcieni pomarańczowych. Morelowy sorbet czy soczysta morela to barwy intensywne, które sprawią, że przebywając w danym wnętrzu od razu nabierzemy energii!

meble na wymiarJednak są to równocześnie barwy odważne, dlatego nie każdy może się na nie zdecydować. Jednak wyposażając wnętrze w meble o stonowanych barwach, bez problemu zrównoważymy intensywność ścian. Nie każdy jednak lubi takie mocne kolory – w takim wypadku warto postawić na styl retro. Tutaj przewagę mają brązy. Jeśli nie chcemy jednak rezygnować z pomarańczy, możemy dopełnić ją kolorem czarnym. Razem te barwy robią obłędne wrażenie! W tym roku modne będą także delikatne zielenie – zwłaszcza w łazienkach, gdyż obecnie trendy mówią o tworzeniu domowych saloników spa, w których ma panować spokój oraz atmosfera relaksu, a zieleń jest najlepszą barwą, która pozwala uzyskać taki klimat. Jak widać, w tym roku modnych jest naprawdę wiele barw – kolor łososiowy, pomarańcze, czerń, zieleń. To daje nam naprawdę wiele interesujących możliwości aranżacyjnych.

Pamiętajmy jednak, aby unikać gryzących się ze sobą barw – jeżeli nie mamy zmysłu estetycznego, warto kwestię aranżacji powierzyć profesjonalistom. Projektanci z pewnością bez problemu dobiorą odpowiednie barwy ścian do mebli na wymiar, które sobie zamówiliśmy. Możemy dzięki temu liczyć na piękne, modne mieszkanie, które zachwyci nie tylko nas, ale i gości.