garderoby

Garderoba – aranżacja przestrzeni

Przestronna garderoba to doskonałe rozwiązanie w kwestii przechowywania ubrań, butów, pościeli, czy ręczników. Stojące szafy nigdy nie są dostatecznie pojemne, a do tego ubrania się w nich gniotą, ze względu na małą ilość miejsca na wieszaki. Szafy z drzwiami przesuwanymi są praktyczne, dają wiele możliwości i dostępne są w różnych kolorach.

Funkcjonalna garderoba w domu

garderobyDo wyboru mamy szafy wnękowe, jak i zabudowane wnęki. Są to dwie różne rzeczy. Szafa jest rodzajem mebla, natomiast w drugim przypadku mamy wydzielone osobne małe pomieszczenie które ma półki ustawione na trzech ścianach. Zatem wybierając drugą opcję zyskujemy bardziej przestronne i wygodne garderoby w Krakowie. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na dużą garderobę, dlatego i szafy są chętnie wybierane. Najczęściej takie garderoby wykonywane są z materiałów drewnopochodnych lub tworzyw sztucznych. Lite drewno byłoby zbyt drogie i ciężkie, dlatego też płyta MDF, sklejka, czy poliwęglan jest korzystniejszym rozwiązaniem. W garderobie powinno znaleźć się zarówno miejsce na rzeczy wiszące, jak i leżące. Sukienki, czy spodnie po złożeniu by się pogniotły, więc lepiej jest je trzymać na wieszakach. Natomiast takie rzeczy jak piżamy, czy dodatki do ubrań można kłaść na półkach. Warto jest mieć w garderobie miejsce na szuflady lub skorzystać z pojemników do przechowywania(wiklinowych, plastikowych, materiałowych).

garderobyTam można ułożyć bieliznę i skarpetki, żeby nie były na widoku. Szuflady są zamykane, zatem nic się tam nie zakurzy, natomiast zaletą pojemników jest to, że zawsze można je przestawić w inne miejsce czy wymienić na większe/mniejsze wedle potrzeb. Warto także zainwestować w dedykowane pudełka, wieszaki lub stojaki. Pudełka sprawdzą się do przechowywania kapeluszy, które mogłyby się odkształcić rzucone gdzieś w kąt szafy. Wieszaki sprawdzą się przy paskach i torebkach. Takie wieszaki można zamontować na ściankach szafy, dzięki czemu oszczędzi się miejsce. Natomiast stojaki są polecane na buty. Wtedy można je ustawić lekko pod skosem. Wszystkie buty są widoczne, co ułatwia ich wybór, a jednocześnie stojaki dostępne są w wielu rozmiarach, więc nawet duża liczba par się tam zmieści. Aranżując przestrzeń garderoby warto także zrobić miejsce nie tylko na ubrania i dodatki.

To świetne miejsce do przechowywania pościeli, obrusy, czy ręczników i ścierek. Dobrze jest półki na nie zlokalizować na górze szafy, ponieważ po nie rzadziej się sięga, niż po ubrania. Półki powinny być wtedy szerokie, ale niewysokie, żeby pościel się nadmiernie nie puszyła.