Drewniane podłogi są wyjątkowo eleganckie i pasują do każdego wnętrza. Niestety jak każdy materiał, również i drewno w końcu się niszczy i wymaga odpowiedniego zakonserwowania. Wierzchnia warstwa na każdej drewnianej podłodze po wielu latach to już nie jest lakier na drewnie, a jego resztki i brud, który tam utkwił. By podłoga uzyskała swój dawny blask, wymaga profesjonalnego cyklinowania. Jest to długotrwały proces, który wykonuje się w kilku etapach. Tylko bardzo dokładne i dogłębne cyklinowane może przynieść odpowiedni rezultat.
Tanie cyklinowanie podłogi
Jeśli chce się odświeżyć wieloetapowo i profesjonalnie swoją drewnianą podłogę, to wystarczy skorzystać z usługi, jaką jest tanie cyklinowanie w Bydgoszczy. W pierwszym etapie należy porządnie wyczyścić podłogę z drewna. Nie robi się tego jednak za pośrednictwem szczotki, a papieru ściernego. Używa się naprzemiennie takich o różnej ziarnistości, po to by zaległy stary lakier zszedł. Należy mocno się przyłożyć do tego, gdyż inaczej podłoga będzie nierówna. W momencie, gdy zetrze się już wierzchnią warstwę podłogi, wyrównuje się ją i nakłada na wierzch szpachlę. W tym momencie zabezpiecza się podłogę przed zniszczeniem lub jakimikolwiek uszkodzeniami. Należy użyć specjalnej szpachli, która nadaje się do tego zadania. Cały proces szpachlowania musi chwilę trwać, gdyż liczy się tu dokładność i dobre oko.
Po nałożeniu odpowiedniej warstwy jeszcze raz należy doszlifować papierem ściernym lub siatka szlifierską o mniejszej ziarnistości tak, by nie występowały żadne nierówności. Należy jednak pamiętać, że przed szlifowaniem trzeba upewnić się, że podłoga jest sucha i zeszlifuje się tylko jej suche pozostałości. Ostatnim etapem jest polerowanie całej podłogi za pomocą lakieru lub oleju. Tej decyzji albo dokonuje klient, albo fachowiec, wiedząc jaka substancja sprawdzi się najlepiej w roli konserwantu konkretnej drewnianej podłogi. Różnica często polega na konkretnym rodzaju drewna, z jakiego zrobiono podłogę. Niekiedy lepiej jest zastosować olej, a w innym przypadku lepiej polerować z pomocą lakieru.
Każdy produkt konserwujący posiada również swój specyficzny odcień, jakim zabarwi podłogę. Czasem to ostatecznie klienci wybierają, czy chcą, by podłoga była mocno ciemniejsza, czy też nie. Wygląd podłogi ostatecznie zawsze jest miłym zaskoczeniem dla właścicieli. Nie tylko na nowo wygląda na czystą i zadbaną, ale w większości przypadków wygląda jak nowo położona. Piękne drewniane elementy są najlepszym wynagrodzeniem kosztu cyklinowania i całej konserwacji.