systemy ogrzewania podłogowego

Główne zalety ogrzewania podłogowego

Od pewnego momentu, coraz bardziej popularne stają się niekonwencjonalne metody ogrzewania domów, jak również i mieszkań. Do nich z całą pewnością zaliczyć można bardzo popularne obecnie ogrzewanie podłogowe. Rozwiązanie to, oprócz znacznie większej estetyki, związane jest z szeregiem dodatkowych zalet. Do tych o zdecydowanie największym znaczeniu zaliczyć można wyższy komfort cieplny, w porównaniu do ogrzewania z użyciem tych bardziej tradycyjnych wymienników ciepła.

Systemy ogrzewania podłogowego — jak działają?

systemy ogrzewania podłogowegoDzięki temu można obniżyć temperaturę nawet o 2 stopnie przy zachowaniu podobnego komfortu, co sprawia, że możliwe jest obniżenie kosztów ogrzewania w skali roku dochodzących nawet do 12 %. Właśnie to powoduje, że tak popularne w ostatnim czasie są systemy ogrzewania podłogowego Bochnia jest miastem, w którym korzysta z nich bardzo duża liczba osób. Kolejną zaletą, jaka związana jest z wykorzystywaniem tej właśnie metody ogrzewania, jest z całą pewnością mniejsze wysuszenie powietrza, niż w przypadku ogrzewania opartego na wykorzystywaniu grzejnika. Dzięki temu, można na przykład zmniejszyć namnażanie się roztoczy, ale także i zwiększyć komfort w mieszkaniu. Ogrzewanie podłogowe pozwala na zachowanie w mieszkaniu optymalnego rozkładu temperatury.

systemy ogrzewania podłogowegoDla organizmu najkorzystniejsze jest oddziaływanie niższych temperatur powyżej tułowia, a wyższych w okolicach stóp. Z całą pewnością jednak najwięcej osób decyduje się na ten rodzaj ogrzewania ze względu na jego zdecydowanie wyższy poziom estetyki. Polega ona na tym, że elementy takiej właśnie instalacji są praktycznie niewidoczne, co pozwala również na znacznie atrakcyjniejsze zaaranżowanie dostępnej w mieszkaniu przestrzeni. Brak grzejników w tej właśnie odmianie ogrzewania oznacza również, że jest to doskonałe rozwiązanie nawet dla tych osób, które borykają się z takimi problemami jak alergie oraz astma. Grzejniki wspomagają procesy konwekcji powietrza i unoszenie się kurzu z podłogi co nie jest korzystne dla osób borykających się ze schorzeniami górnych dróg oddechowych. Właśnie to są główne powody tak dużej popularności ogrzewania podłogowego.

W ostatnim czasie widać wyraźny wzrost popularności ogrzewania podłogowego. Obecnie, stosowane jest ono nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także i w domach prywatnych. Wykorzystywanie takiej formy ogrzewania w praktyce, związane jest bowiem z szeregiem bardzo istotnych zalet, wynikających z braku konieczności stosowania grzejników, zajmujących spore ilości miejsca oraz wspomagających osadzanie kurzu, oraz obniżenie wilgotności powietrza do zbyt niskiego poziomu.