Halogen LED

Gdzie sprawdzą się poszczególne rodzaje oświetlenia LED?

W ofertach sklepów z oświetleniem LED znajdziemy szeroką gamę produktów. Możemy początkowo czuć się zagubieni, zwłaszcza że czasami ciężko stwierdzić, który rodzaj lampy sprawdzi się najlepiej w danym wnętrzu. Warto więc dokonać zakupu po dokładnym przeanalizowaniu oferty sklepu. Z pewnością w każdym sklepie znajdziemy plafony LED.

Co proponują producenci oświetlenia LED?

ledTo oświetlenie sufitowe (może być montowane także na ścianie), które najczęściej montowane jest w wc, a także na klatkach schodowych. Dlatego jeśli szukamy oświetlenia do pokoju dziennego, lepiej poszukajmy innego rozwiązania, chociaż obecnie produkowane plafony LED mają wiele zalet. Na przykład niektórzy producenci oferują plafony LED z czujnikiem ruchu – to dobrze sprawdzi się jeżeli jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego i zastanawiamy się, jakie światło zamontować w przedsionku. W ten sposób domownicy, którzy wracają późnym wieczorem, nie będą musieli martwić się o to, że potkną się o pozostawione przez kogoś buty zanim sięgną ręką do włącznika światła. Plafon emituje światło automatycznie, gdy tylko wyczuje ruch. Ponadto lampy te są dostępne w różnych wersjach – na przykład w takiej emitującej światło dzienne, które nie wpływa negatywnie na wzrok.

Halogen LEDObok plafonów w ofertach sklepów z oświetleniem znajdziemy na przykład halogen led 50 w. Naświetlacze dobrze sprawdzą się zamontowane przy podjeździe. Oświetlą nam drogę do garażu. Podobnie jak plafony, halogeny dostępne są w wersji z czujnikiem ruchu. Tego rodzaju oświetlenie najczęściej wykorzystywane jest na przykład na plenerowych wydarzeniach – koncertach czy festiwalach. Rozmieszczając plafony w strategicznych miejscach, można z powodzeniem oświetlić cały dostępny teren. W domu jednak taki halogen nam się nie przyda. Jako oświetlenie domowe najczęściej wybierane są panele LED, wiele osób decyduje się też na oświetlenie punktowe – na przykład do kuchni. Takie oświetlenie można zamontować pod szafkami czy na suficie. Możliwość ustawiania takiego światełka w dowolnym kierunku sprawia, że możemy dekoracyjnie oświetlić dowolną przestrzeń. Jak widać, oferta sklepów oświetleniowych jest naprawdę szeroka.

Poszukując lamp do domu, warto pamiętać o tym, że oprócz funkcji praktycznej bardzo często pełnią one także funkcję dekoracyjną – atrakcyjne abażury i klosze mogą podkreślić charakter danego pomieszczenia. Bardzo dobrze prezentuje się na przykład oświetlenie punktowe zamontowane na schodach. Dzięki lampom dostajemy wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych wnętrz, warto więc z tego skorzystać.