oświetlenie garaży

Oszczędne i praktyczne oświetlenie w garażu

Oświetlenie wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania nawet najbardziej podstawowych czynności. Przykładem jest chociażby bezpieczeństwo w odpowiednio oświetlonym garażu, a w takim, który jest zaciemniony i słabo oświetlony. Z tym drugim zdecydowanie łączy się pewne ryzyko, gdyż istnieje spora ilość ryzyka w takim pomieszczeniu.

Polecane oświetlenie do garażu

oświetlenie garażyCzęsto składujemy w nim sporą ilość różnego rodzaju narzędzi, które mogą być potencjalnie niebezpieczne, tak samo wykonujemy tam wiele prac, których efektem ubocznym może być pozostawanie różnych ostrych elementów na podłodze garażu, czy różnego rodzaju półkach. W słabo oświetlonym garażu istnieje bardzo duża szansa nadepnięcia, czy zahaczenia o elementy tego typu, co może się skończyć dość nieprzyjemnie i raczej nikt nie chciałby tak skończyć. Często jednak pomijamy ten element wyposażenia garażu i ze względu na oszczędność montujemy lampki małe i niedające dużej ilości światła. Zbawienne dla naszego zdrowia, a nawet życia może okazać się ledowe oświetlenie garaży, które jest niesamowicie oszczędne i nie powinniśmy się martwić o duże rachunki związane z jego użytkowaniem. Wiele osób decyduje się na bardzo pozorną oszczędność w postaci bardzo małych lampek, które wydaje się, że pobierają mało energii, a nie dają praktycznie wcale światła.

oświetlenie garażyCzęsto są to lampki halogenowe, lub żarowe, które w rezultacie pobierają więcej energii niż przeciętna lampa ledowa. Te z kolei produkują sporą ilość światła przy bardzo małym zużyciu energii co jest ich zdecydowanie największym plusem i zdecydowało o ich ogromnej popularności w ostatnich latach. Istnieje wiele rodzajów tego typu oświetlenia, którym możemy zastąpić tradycyjne odpowiedniki. Możemy spotkać ledy nawet w formie świetlówek, czy reflektorów halogenowych. Z czego te drugie pobierają potworne ilości energii i pomimo faktu że produkują przy tym bardzo intensywne światło, to są względnie przestarzałe, gdyż ten sam efekt można uzyskać przy pomocy ledów z kilkukrotnie mniejszym poborem światła. Dlatego też zarówno montując oświetlenie ścienne, czy sufitowe można pokusić się o jedną, sporej mocy lamp LED, lub odpowiednio rozłożone parę mniejszych.

W każdym wypadku powinniśmy uzyskać dokładne oświetlenie naszego garażu, bez większego poboru energii. Także zamiast reflektorów halogenowych często oświetlających podjazd do garażu, czy samą bramę, można się zdecydować na ich znacznie bardziej wydajne ledowe odpowiedniki, które nie dość, że posłużą nam dłużej, to jeszcze taniej.