pojemne dyski seagate

Dyski Seagate do rejestratorów wideo

Kwestią wpływającą na poprawę bezpieczeństwa jest bardzo często właściwy system monitoringu. To dlatego telewizja przemysłowa staje się podstawą na wielu osiedlach i ulicach oraz w praktycznie każdej firmie. Jednakże aby taki system telewizyjny był naprawdę niezawodny, musi posiadać dobry dysk twardy, który pozwoli na zapisywanie w pamięci nagrań o najwyższej jakości.

Wysokiej jakości dysk Seagate

pojemne dyski seagateCiekawą propozycją, którą znajdziemy w wielu sklepach internetowych, są pojemne dyski Seagate. To producent, który postarał się, aby dostarczyć na rynek dyski o naprawdę dobrych parametrach technicznych. Są dostępne w pojemnościach od 1 TB do nawet 12 TB. Idealnie zatem sprawdzają się w systemach monitoringu CCTV i dostosowane są do pracy z rejestratorami DVR oraz rejestratorami sieciowymi NVR. Co ważne, takie dyski przystosowane zostały do pracy całodobowej, więc nie musimy martwić się przerwami w zapisywaniu nagrań. Takie sytuacji nie będą miały miejsca. Producent zadbał o wykorzystanie specjalnego oprogramowania, dzięki któremu ilość pominiętych danych podczas zapisu przy wysokim obciążeniu została całkowicie zminimalizowana. To właśnie dlatego te dyski są o wiele lepsze niż klasyczne dyski twarde, które znamy z podstawowego wyposażenia komputerów stacjonarnych. Co jeszcze producent mówi o swoich dyskach?

pojemne dyski seagatePo pierwsze, dobry dysk Seagate pozwala na jednoczesną obsługę nawet 64 strumieni wideo – możemy więc na naszym terenie zamontować 64 kamery, a obraz ze wszystkich z nich będzie zapisywany na jeden pojemny dysk Seagate. Równocześnie producent zadbał o specjalny system odzyskiwania danych, w związku z czym nawet gdy te zostaną przez przypadek usunięte lub stracimy je w wyniku uszkodzenia dysku, wówczas bez problemu można je przywrócić. Jednakże takie urządzenia pod względem konstrukcji cieszą się bardzo dobrą wytrzymałością, dlatego sytuacje uszkodzeń wcale się nie zdarzają, a jeśli już, to niezwykle rzadko. Słowem podsumowania, pojemne dyski Seagate cieszą się dużą popularnością w branży telewizji przemysłowej. Są one kompatybilne z niemal wszystkimi rejestratorami, dlatego właściwie nie musimy obawiać się, że w naszym przypadku się one nie sprawdzą.

Do nas należy jedynie wybór pojemności takiego dysku – jeśli ma obsługiwać wiele kamer (czyli na przykład wspomniane 64), lepiej wybrać ten największy, 12 TB. W przypadku pobierania obrazu z kilku kamer, z pewnością wystarczą mniejsze dyski, na przykład o pojemności 2 TB. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego z pewnością znajdziemy bez problemu idealnie rozwiązanie dla siebie.