poliwęglan lity

Płyty z poliwęglanu litego

Poliwęglan lity to materiał, który posiada szereg zalet. Co najważniejsze, tymi zaletami przewyższa on szkło. Nic więc dziwnego, że to właśnie poliwęglan lity jest coraz częściej wybierany do konstrukcji wiat przystankowych. Stosuje się go także do wykonywania płyt dźwiękochłonnych, świetlików dachowych i wielu innych wyrobów.

Poliwęglan w przystępnej cenie

poliwęglan lityCo warto zatem wiedzieć o takim poliwęglanie litym? Jest on identycznie przezroczysty co szkło – dlatego właśnie stanowi jego alternatywę, ale zyskuje zdecydowaną przewagę za sprawą swojej wytrzymałości. Producenci twierdzą, że płyty z poliwęglanu litego są nawet 200-krotnie bardziej wytrzymałe od szkła! Robi to ogromne wrażenie. Równocześnie bardzo ważny jest fakt, iż poliwęglan lity jest odporny na pękanie – dlatego właśnie stosuje się go do oszkleń zabezpieczających. Nie ma teraz obaw, że pod wpływem głupiego wybryku chuliganów, szklana tafla rozpryśnie się na milion kawałków i być może porani przechodzące osoby. Dzięki płytom z poliwęglanu litego, takie sytuacje odchodzą w niepamięć. Po uderzeniu w płytę nie stanie się zupełnie nic. Niezależnie od tego, czy uderzamy kamieniem, młotkiem czy jakimkolwiek innym narzędziem. Jeżeli zatem jakieś miejsce jest zagrożone wandalizmem w dużym stopniu, można śmiało rezygnować tam z konstrukcji szklanych na rzecz tych wykonanych z poliwęglanu. Płyty te charakteryzuje bowiem wysoka odporność udarowa.

Poliwęglan lityAle to nie wszystko. Ta właśnie wytrzymałość sprawia, że poliwęglan lity może być stosowany nawet do wykonywania hełmów ochronnych dla służb porządkowych. W obliczu tylu zalet wiele osób pewnie zaczyna zastanawiać się nad tym, ile taki poliwęglan lity musi kosztować. Materiał o takich wyjątkowych właściwościach, nie może należeć do najtańszych! Tymczasem proces jego produkcji jest nieskomplikowany, dlatego w efekcie otrzymujemy poliwęglan lity w cenie naprawdę przystępnej. Nic więc dziwnego, że wyroby wykonane z poliwęglanu litego możemy zobaczyć już niemal wszędzie. Oprócz wspomnianych wiat przystankowych, ekranów dźwiękochłonnych oraz hełmów ochronnych, możemy wymienić także zadaszenie parkingów, ogrody zimowe, osłony ochronne maszyn. Poliwęglan lity może być stosowany także do wykonywania szyldów reklamowych.

Jest bowiem podatny na formowanie na zimno i na gorąco, dlatego bez problemu uzyskamy oczekiwany kształt. Podsumowując, poliwęglan lity to materiał z potencjałem, pełen zalet, który w dodatku jest dostępny w przystępnej cenie. Jest to więc naprawdę dobry wybór, którego nikt nie będzie żałował.