nowoczesny dom

Drzwi przesuwane w nowoczesnych pomieszczeniach

Drzwi przesuwne w ostatnim czasie znacznie wybiły się na arenę trendów wnętrzarskich. Zachwyciły ciekawym połączeniem designu i powiewem nowoczesności. Swoje zastosowanie znajdują również w miejscach pracy takich jak: zakłady fryzjerskie bądź salony kosmetyczne. Szkło ma nieograniczoną liczbę zastosowań w architekturze wnętrz.

Gdzie sprawdzą się szklane drzwi?

wnętrze loftZanim podejmiemy ostateczną decyzję dotyczącą zakupu drzwi przesuwnych, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Rynek oferowanych szklanych drzwi w szczecinie wychodzi nam naprzeciw i dzięki temu możemy wybierać modele wykonane ze szkła matowego, przejrzystego, piaskowanego lub też metalicznego. Szklane drzwi będą świetnie pasować pomiędzy kuchnią a salonem. Dzięki temu w łatwy sposób oddzielimy przestrzeń. Kolejnym pomieszczeniem gdzie szkło świetnie się sprawdzi jest łazienka. Drzwi przesuwne w szczecinie możemy zamontować w kabinie prysznicowej lub, zamontować je na wannie, jako prysznicowy parawan. Polecane są zwłaszcza do łazienek o niewielkich rozmiarach, które dzięki nim zostaną optycznie powiększone. Oczywiście ich zastosowanie jest o wiele obszerniejsze. Szklane drzwi to również wyposażenie wielu firm i biurowców. Pasują swoja stylistyka do nowocześnie, korporacyjnie urządzonych wnętrz.

nowoczesny dom Jedną z wad przypisywanych szklanym drzwiom jest słaba szczelność, a co za tym idzie niska wartość izolacji akustycznej. Jeśli jednak wybierzemy model mocowany w ościeżnicy, nie będziemy musieli dodatkowo ich wygłuszać. Szkło to materiał również bardzo podatny na wszystkie zabrudzenia — trzeba o niego dbać, by wyglądało estetycznie i czysto przez cały czas. Szklane drzwi można również okleić np. folia transparentową albo naklejką wielkoformatową, piękna grafika sprawi, że miejsca takie jak salony kosmetyczne będą zachęcały do wejścia i skorzystania z usługi — takie drzwi szklane mogą być więc wizytówką i reklamą samą w sobie. Największą ich zaletą jest fakt, że niewątpliwie dodają pomieszczeniom uroku i optycznie je powiększają. Ponadto poprzez montaż szkła wnętrza są bardziej doświetlone, przez co pokoje wydają się być bardziej przestronne, niż są w rzeczywistości. Dodatkową zaletą jest przepuszczanie światła oraz odporność na wilgoć.

Podsumowując, drzwi przesuwne szklane sprawdzą się w każdym wnętrzu. Drzwi przesuwne mogą być wewnętrzne jak i zewnętrzne. Sprawdzą się jednakowo by oddzielić daną przestrzeń np. salon z jadalnią, sypialnie z łazienką, ale również jako wejście czy wyjście z gabinetu kosmetycznego. Mogą być wykonane z różnego rodzaju szkła.