moskitiera

Jaki rodzaj moskitiery jest najlepszy?

Zmiany temperatur powodują, znacznie zwiększone niż miało to miejsce w latach ubiegłych, problemy z różnego rodzaju owadami, w szczególności takimi jak meszki, oraz komary. Ich zdecydowanie zwiększona niż zazwyczaj ilość powoduje, że sen przy otwartym oknie, zarówno w mieście, jak i na wsi, może być znacznie mniej komfortowy. Właśnie z tego względu tak ważne stało się wykorzystywanie odpowiednich zabezpieczeń przed owadami.

Plusy i minusy moskitiery

moskitieraWydaje się, że do tych wyróżniających się zdecydowanie najwyższym poziomem skuteczności, zaliczyć można przede wszystkim moskitiery, które dostępne są obecnie w wersji zarówno na drzwi, jak i też okna. Warto pamiętać jednak, że obecnie dostępne modele, różnić się mogą znacznie poziomem ochrony, jaki zapewniają przed przedostawaniem się owadów do mieszkania. Wyróżnić tutaj można na przykład bardzo tanie oraz bardzo praktyczne i bezproblemowe w montażu moskitiery w formie siatki. Plusem tego rodzaju zabezpieczenia jest z pewnością brak konieczności wykonywania szczegółowych pomiarów okna w celu odpowiedniego dopasowania takiej moskitiery.

moskitiera Minusem jest niska trwałość takiego właśnie rozwiązania, wynikająca ze stopniowego odklejania się taśm mocujących siatkę do okna. Wydaje się, że znacznie lepszym pomysłem wydają się być przygotowywane według indywidualnych pomiarów dobre moskitiery w Bydgoszczy. Takie moskitiery, wykonane są w oparciu o bardzo stabilną, zazwyczaj aluminiową ramę, która wyposażona jest w szereg zaczepów. To właśnie one, umożliwiają jej wielokrotne wykorzystywanie, przez co jest ona inwestycją zazwyczaj na kilka lat. Siatka takiej właśnie moskitiery wykonana jest zazwyczaj z aluminium, co powoduje również, że okazuje się być ona zdecydowanie bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Zazwyczaj takie moskitiery wybrać można w jednej z kilku wersji, przede wszystkim dostosowanych kolorystycznie do koloru ramy okna, co sprawia, że po montażu rozwiązanie to okazuje się być praktycznie niewidoczne. Różnić się mogą w nich również rozmiary poszczególnych oczek moskitiery.

W obecnym czasie, do jednych z bardziej skutecznych metod ochrony przed uciążliwymi opadami, okazać się mogą moskitiery. Są one dostępne na przykład w wersji, która dostosowana jest do stosowania na oknach. Moskitiery, mogą być dostępne w wersjach, uniwersalnych, stworzonych z siatki poliuretanowej, które trzeba dostosować odpowiednio do rozmiarów okna. Dostępne są one także i w wersjach, które produkowane są według indywidualnych rozmiarów ramy okiennej, bądź też drzwiowej.