pompa-ciepla

Zasada działania pomp ciepła wykorzystywanych w Małopolsce

Odpowiednie dobrane pompy ciepła pozwoli na znaczne ograniczenie corocznych nakładów na ogrzewanie własnego domu czy lokalu użytkowego, który akurat zajmujemy. Pompy ciepła jest specjalnym urządzeniami, które praktycznie wymuszają odwrócony obieg energii cieplnej, która zostaje “wyssana” z źródła o mniejszej temperaturze i przekazana do punktu, gdzie temperatura jest wyższa. Dzięki takiemu działaniu możliwa jest konstrukcja takich urządzeń jak lodówka, chłodnia czy klimatyzacja a zarazem możliwe jest wykorzystanie w odwrotnym celu – w celu grzania poszczególnych budynków ciepłym zawartym w glebie.

Jakie ważne aspekty wiążą się z pompami ciepła w Małopolsce?

pompa-cieplaSpecjalnie przygotowane odwierty pod pompy ciepła pozwalają dostać się do gleby o zwiększonych właściwościach rekultywacyjnych, dzięki czemu będzie możliwe dobranie pompy ciepła o większych parametrach, umożliwiające nagrzanie domu jednorodzinnego w większym stopniu niż w przypadku pompy o mniejszej mocy. Ważnym jest, by studnie głębinowe pod pompy ciepła Małopolska,  jak i ich wiercenie było odpowiednio dobrane ze względu na to, że jeśli gleba nie zdąży między sezonami grzewczymi ulec rekultywacji – będzie prowadzić do stopniowej straty sprawności całego układu i coraz większego udziału konwencjonalnych metod grzewczych, które są bez porównania znacznie droższe od ogrzewania zapewnionego ze strony standardowej pompy ciepła.

Ze względu na to, że te urządzenia znacząco wpływają na cenę ogrzewania przyszłego domu, ich popularność ostatnimi czasy znacznie wzrasta ze względu na to, że mogą ograniczyć koszta ogrzewana nawet o kilkanaście procent a przy tym co sprawia, że sam układ z czasem zaczyna się zwracać przy prawidłowej konfiguracji oraz bezawaryjnym użytkowaniu a w przeciągu kilku lat jest możliwe, że zacznie wypracowywać pośredni zysk dla właściciela, który w dany układ zainwestował.