taśma led 230v

Wybór taśmy LED

Obecnie coraz większą popularnością w domowych aranżacjach cieszą się taśmy LED. To łatwy w montażu, a zarazem efektowny sposób na wystój. Dodają pomieszczeniu elegancji i nowoczesności. Można montować je niemal na każdych powierzchniach – jeśli wolimy, możemy zamontować je na ścianie, pod sufitem. Sprawdzą się także na meblach, np.: ukryte pod blatami.

Taśmy LED w domu

taśma led 230v Dobierając moc i kolor światła możemy bawić się różnymi efektami wizualnymi. Zanim jednak wyruszymy do sklepu, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, gdzie chcemy zamontować taką taśmę. W mieszkaniu, czy na balkonie? Jeśli wewnątrz, to czy będzie to salon, czy łazienka? Należy pamiętać o specyfikacji poszczególnych miejsc. Za najbardziej uniwersalne można uznać taśmy LED 230v, które można podłączyć pod domowe zasilanie. Zapewnia to łatwy montaż i wygodę użytkowania. Jeśli taśma może być narażona na wilgoć mamy dwie opcje do wyboru. Po pierwsze możemy po prostu zakupić wodoodporną taśmę LED, najlepiej z oznaczeniem od IP54 do IP68. Symbol ten wskazuje na stopień ochrony urządzenia przed szkodliwym wnikaniem do elektrycznych części wody lub wilgoci. Dla porównania taśmy LED 230v, które nie są uznane za wodoodporne i nie są przeznaczone do stosowania ich w wilgotnych pomieszczeniach, są znakowane symbolami IP20 lub IP33.

taśma led 230v Jeśli zaopatrzyliśmy się w takie oświetlenie, a chcemy wykorzystać je w wilgotnym pomieszczeniu, możemy skorzystać z opcji ukrycia paska LED w aluminiowym profilu ze szklaną szybką. Ten nie tylko ochroni diody, ale też ładnie rozproszy światło. Jeśli montujemy taśmy na zewnątrz, najlepiej będzie zakupić te wodoodporne, które dodatkowo zamkniemy w takiej kasecie. To powinno zapewnić im odporność na bezpośrednie działanie wody. Kolejnym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest jakość światła. O niej informuje nas wskaźnik RA na taśmie LED. Wszystkie te, które są oznaczone symbolem RA powyżej 80, zapewniają światło zbliżone do naturalnego światła słonecznego. Są to optymalne warunki dla naszego wzroku. Jeśli oznaczenie RA jest niższe, nasze oczy nie będą w stanie przyzwyczaić się do takiego światła, co może prowadzić do zmęczenia, a nawet uszkodzenia wzroku. Profesjonale taśmy LED wysokiej jakości będą nam służyć na długo. Ich światło nie słabnie, a jego barwa się nie zmienia.

Pamiętajmy jedynie o odpowiednim montażu – czy powinniśmy zamknąć je w aluminiowym profilu, czy mogą być montowane bezpośrednio? Aluminiowa kaseta chroni nie tylko przed wilgocią. Powinniśmy skorzystać z niej także wtedy, gdy taśma LED będzie działać dłużej niż godzinne dziennie. Dzięki temu zapobiegniemy jej przegrzaniu.