ogrodzenie

Wybór materiału na ogrodzenie budowlane

Wybrane ogrodzenie budowlane często jest wizytówką naszego domu. To ogrodzenie, taras i ogród są pierwszymi rzucającymi się w oczy miejscami na naszej działce budowlanej. Dopiero gdzieś tam dalej w głębi widzimy jak wygląda dom. Dlatego powinniśmy usunąć ogrodzenia tymczasowe z naszej działki zainwestować w ogrodzenie z prawdziwego zdarzenia. Ponieważ lubimy klasyczne rozwiązania to warto rozważyć budowę ogrodzenia z cegły bądź z drewna.

Z czego zbudować ogrodzenie budowlane dla domu?

ogrodzenieSą to materiały używane przez nas w budownictwie od wielu lat i są sprawdzonym surowcem. Drewno zresztą towarzyszy nam od zarania dziejów. Lubimy wygląd drewna, jego strukturę, zapach oraz to, że jest materiałem prostym do obróbki i jesteśmy w stanie stworzyć z niego dosłownie wszystko. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby z drewna stworzyć ogrodzenie budowlane dla naszego domu. Jest to surowiec bardzo tani, łatwo dostępny na terenie całego kraju, także u nas w Warszawie, jest łatwy w obróbce, więc możemy pozwolić sobie na wyszukane wzornictwo naszego ogrodzenia budowlanego czy płotu. Drewno możemy malować, więc mamy do dyspozycji szeroką gamę barw. Jedyne o co musimy się troszczyć to właściwa impregnacja drewna specjalistycznymi środkami, aby drewno nie uległo zniszczeniu. Ciekawym pomysłem na ogrodzenie budowlane może także być stara poczciwa cegła. Kiedyś cegły były dostępne głównie w czerwonym kolorze. Dziś paleta barw się zwiększyła. Mamy do wyboru np. cegły białe, żółte, a także w odcieniach szarości i brązu.

Możemy zatem dobrać sobie odpowiedni kolor. Stylistyka i ułożenie cegieł również daje nam sporą dowolność. Cegły mogą być ryflowane, gładkie, a nawet układane ręcznie z charakterystyczną chropowatą powierzchnią. Solidne ogrodzenia budowlane z cegły są stabilne i trwałe. Ich cena jest wyższa niż cena drewna, więc wybór należy tylko i wyłącznie od nas i zasobności portfela.