producent domków z drewna

Wybór drewnianego domku narzędziowego

Domki narzędziowe mogą być zaprojektowane w różny sposób – zazwyczaj projekty są podobne pod względem ogólnym, jednak różnią się od siebie szczegółami. Domki mogą mieć okna jednoskrzydłowe lub podwójne – ich rodzaj zależy od powierzchni domku ogrodowego. Drzwi podwójne mają wiele pozytywów, ponieważ dzięki nim nie będziemy mieli problemu z wnoszeniem czy też wynoszeniem sprzętów ogrodniczych.

Producent domków z dodatkowym wyposażeniem

producent domków z drewnaJeśli chcemy trzymać w składziku kosiarkę, byłoby to bardzo dobrą opcją. Przy wyborze domku powinniśmy zdecydować się też, czy ma mieć jedno niewielkie okno, dwa czy może ani jednego. Okno jest przydatne, jeśli chcemy rozjaśnić wnętrze i sprawić, że składzik będzie wyglądał naprawdę przyjaźnie, jednak nie jest to konieczne, ponieważ i tak będzie on służył jedynie do przechowywania narzędzi. Dobór okna jest więc kwestią indywidualną i zależy od naszych subiektywnych potrzeb. Producent domków z drewna bardzo często oferuje także dodatkowe wyposażenie. Na przykład możemy zdecydować się na kratkę czy drabinkę, która zostanie zamontowana do boku domku i w ten sposób będzie tworzyć atrakcyjne przedłużenie ściany bocznej. Dzięki temu na takiej kratce możemy zasadzić na przykład pnącze czy róże pnące lub bluszcz, co zapewni jeszcze bardziej atrakcyjny wygląd domku i stworzy się bez problemu wyjątkowa harmonia z całą przestrzenią ogrodu. Ciekawą opcją jest też domek z wysuniętym dachem – dzięki temu możemy stworzyć przed nim niewielki taras.

producent domków z drewnaPrzestrzeń ta może wówczas posłużyć do wypoczynku pomiędzy męczącymi zajęciami ogrodowymi. Oprócz klasycznych domków narzędziowych, w ofertach producentów trafimy także na domki, które nie posiadają wewnątrz jednej otwartej powierzchni, a są podzielone na dwa mniejsze pomieszczenia. Mogą do nich prowadzić osobne drzwi – dzięki temu tylko połowę domku możemy zagospodarować jako schowek na narzędzia, druga zaś część może pełnić zupełnie inną funkcję. Takie domki są jednak sporo większe niż tradycyjne domki ogrodowe. Niezależnie jednak od wyboru, możemy być pewni, że taki domek ogrodowy będzie idealnie sprawdzał się w swojej roli. Jego obecność pozwoli nam zwolnić przestrzeń w garażu, w którym wcześniej trzymaliśmy wszystkie narzędzia ogrodowe. Domek to świetny wybór dla osób, które lubią bardzo dobrą organizację przestrzeni.

Mimo iż w ofertach dostępne są także domki z innych materiałów niż drewno, na przykład blaszane, z pewnością to właśnie domki z drewna nas urzekną i to na nie się zdecydujemy. To nic dziwnego, bo wyglądają naprawdę atrakcyjnie.