drzwi szklane przesuwne

Czy drzwi szklane mają jakieś wady?

Choć jeszcze niedawno drzwi szklane były wykorzystywane tylko w biurowcach, obecnie coraz cześciej trend ten jest przenoszony do wnętrz mieszkalnych. Styl nowoczesny charakteryzuje się bowiem tym, że za podstawowe materiały, które powinniśmy stosować we wnętrzach, uważa właśnie szkło i stal. Nic więc dziwnego, że obok szklanych stołów, szklanych balustrad schodowych, pojawiły się także szklane drzwi.

Dlaczego warto wybrać drzwi szklane

drzwi szklane przesuwneObok tych tradycyjnych, otwieranych skrzydłowo, w ofertach producentów natrafimy także na drzwi szklane przesuwne – Kraków jest miastem, którego mieszkańcy bardzo często korzystają z tego rozwiązania. Według nich takie drzwi mają zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przed zakupem warto jednak dokładnie zapoznać się z charakterystyką takich drzwi, aby zakup był całkowicie przemyślany. Dotyczy to zresztą wszystkich produktów. Skupmy się jednak na tych szklanych drzwiach. Co jest istotne? Najważniejsze, aby szklane drzwi dobrze komponowały się z aranżacją wnętrza. Jeżeli nasze mieszkanie utrzymane jest w stylu klasycznym czy prowansalskim, wówczas takie drzwi będą gryzły się z pozostałym wyposażeniem, a efekt będzie daleki od tego, którego oczekiwaliśmy. Również należy pamiętać, dokąd drzwi szklane mają prowadzić. Oczywistym jest, że nie zamontujemy ich w pomieszczeniu przeznaczonym na sypialnię, gdyż w ten sposób całkowicie stracimy prywatność oraz komfort.

drzwi szklane przesuwneBardzo dobrze sprawdzą się jednak jako drzwi do salonu. Czasami niektórzy decydują się na montaż takich drzwi do kuchni, jednak tu powinniśmy mieć na uwadze to, że codzienne gotowanie sprawi, iż na tafli szkła bardzo szybko będą osadzać się zanieczyszczenia, osad z tłuszczu i pary wodnej. Musimy być wówczas przygotowani na codzienne czyszczenie takich drzwi. Tak naprawdę to jest drugim z minusów takich drzwi (pierwszym jest niski poziom prywatności), poza tym klienci chwalą takie drzwi szklane za ich atrakcyjny design – w końcu w ofertach dostępne są nie tylko drzwi z „klasycznego” szkła, ale też ze szkła kolorowego czy piaskowanego. Z pewnością w ofercie producentów znajdziemy coś na miarę swoich potrzeb. Warto wiedzieć także to, że takie drzwi potrafią rozświetlić ciemne pomieszczenia.

Dostarczają bowiem trochę światła z sąsiednich pomieszczeń, w końcu nic ich nie dzieli. Jeszcze jedną istotną zaletą jest wysoka odporność na wilgoć, czego nie można powiedzieć o drzwiach drewnianych. Jak widać, o drzwiach szklanych można powiedzieć wiele dobrego, dlatego warto rozważyć ich zakup do swojego nowoczesnego mieszkania.