Współpraca z doświadczonym projektantem wnętrz – czy warto?

Kuszące aranżacje wnętrz ze stron gazet wnętrzarskich czy zdjęcia na popularnych portalach społecznościowych gromadzone w kolekcjach mogą być świetną inspiracją do stworzenia imponującej koncepcji aranżacji wnętrza. Jednakże pamiętajmy, aby łącząc style kierować się przede wszystkim wyczuciem dobrego taktu oraz zmysłem estetycznym.

Pomoc projektanta wnętrz

ProjektantDobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz, który pomoże nam podkreślić atuty naszej przestrzeni, dopasować meble oraz kolorystykę tak, aby stworzyć funkcjonalną a za razem przytulną przestrzeń do pracy i relaksu. Oczywiście w dobie Internetu i powszechnego dostępu do darmowych programów umożliwiających opracowanie indywidualnego projektu możemy samodzielnie zabrać się za wykonanie projektu domu lub mieszkania. Bardzo przydatnym rozwiązaniem może być wcześniejsze zgromadzenie pomysłów na przestrzennej tablicy, gdzie możemy np. umieszczać wydrukowane zdjęcia czy wycinki z kolorowych gazet, lub gromadzenie pomysłów w katalogu komputerowym. Takie rozwiązanie umożliwi nam sprecyzowanie stylu, który pozwoli na odzwierciedlenie naszego charakteru i wyrażenie go poprzez stworzenie funkcjonalnej, klimatycznej aranżacji. Jeśli natomiast nie do końca czujemy się na siłach, aby zrealizować projekt dekoracji domu lub mieszkania samodzielnie – nieoceniona będzie pomoc kreatywnego specjalisty, który pomoże nam w opracowaniu kosztorysu, organizacji prac wykończeniowych lub remontowych, zorganizowaniu materiałów i będzie sprawował pieczę nad postępem harmonogramu prac realizacyjnych.

RysunekJeżeli chodzi o projektowanie wnętrza w małopolskim, to w przypadku aranżacji domu jednorodzinnego będzie to koszt od około 60,00 do 95,00zł/m² powierzchni użytkowej, natomiast w przypadku mieszkania musimy przygotować się na sumę nawet do 200,00zł za 1 metr kwadratowy. Optymalnym będzie przyjąć założenie, że koszt skorzystania z usługi zawodowego architekta wnętrz to około 1% wartości zakupu domu lub mieszkania. Projektant wnętrz, to osoba posiadająca kompetencje w zakresie technik materiałów i wyrobów stosowanych w zakresie wyposażania oraz zdobnictwa. Ponadto potrafi dopasować kolorystykę przy adaptacji oraz rewaloryzacji, jednocześnie nawiązując do kompozycji w przestrzeni, dzięki czemu całokształt będzie tworzył funkcjonalną przestrzeń, która w maksymalny sposób będzie wykorzystywać walory użytkowe pomieszczenia. Warto też pamiętać, że wykwalifikowany specjalista taki jak architekt wnętrz posiada rozległą wiedzę w zakresie nowoczesnych, inteligentnych instalacji, które pozwolą nie tylko na indywidualne zaprojektowanie dedykowanych systemów oświetlenia, ale także zoptymalizowanie zużycia energii.

Współpraca z doświadczonym projektantem to nie tylko gwarancja unikalnej aranżacji, ale także pewność, że całokształt będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb i wymagań.

Źródło: www.chmiest.com