wywóz odpadów budowlanych

Sprzątanie po remoncie

Kiedy już zdecydowaliśmy się na remont, najwięcej uwagi poświęcamy zakupowi odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Myśląc o efekcie końcowym, często nie pamiętamy o tym, że po remoncie zawsze konieczne jest generalne sprzątanie… Usuwanie gruzu, betonu, opakowań, wykładzin, tektur, folii i innych odpadów, może trochę potrwać.

Wywóz odpadów pozostałych po remoncie

wywóz odpadów budowlanych Zwłaszcza że niektóre odpady mogą być całkiem sporych gabarytów. Jeżeli zależy nam więc na szybkim pozbyciu się wszelkich śmieci pozostałych po remoncie czy budowie, możemy zdecydować się na profesjonalny wywóz odpadów budowlanych, przeprowadzany przez doświadczoną firmę – warto dokładnie przejrzeć oferty takich firm – niektóre bowiem proponują także oczyszczanie pomieszczeń przeprowadzane przez pracowników. Dzięki temu oszczędzamy swój własny czas. Pracownicy działają zawsze szybko i sprawnie, sprzątają, a także wykonują załadunek, dlatego możemy liczyć na naprawdę błyskawiczne usunięcie wszystkich nieczystości po remoncie. Zebrane odpady lądują w dostarczonym przez firmie kontenerze – jest on naprawdę pojemny, dlatego mieści się w nim także gruz. Kontener powinien charakteryzować się szczelnością.

wywóz odpadów budowlanychFirmy specjalizujące się w wywozie odpadów budowlanych, posiadają rozbudowaną flotę samochodową – wszystkie pojazdy muszą być sprawne, a kierowcy powinni być doświadczeni. Jeżeli zamówimy kontener na wywóz odpadów, powinniśmy pamiętać o tym, że ciężarówka, na której umieszcza się pojemnik, ma jednak swoje gabaryty, w związku z czym z podjazdu na posesję powinniśmy usunąć wszelkie przeszkody, które mogłyby sprawić, że pojazd nie zmieściłby się na naszej drodze. Powinniśmy też przygotować odpowiedniej wielkości powierzchnię, na której można zostawić kontener. W sytuacji, gdy nie dopełnimy tych obowiązków – kierowca może zrezygnować z dostawienia nam kontenera, a przez to moglibyśmy ponieść dodatkowe koszty. Warto więc przed przyjazdem ciężarówki oczyścić podwórze z wszystkich elementów, które mogłyby sprawiać kłopot w dojeździe. Konieczne jest też dokładne ustalenie terminu – umawiając się na konkretną datę i godzinę, możemy być pewni, że w wyznaczonym czasie zjawią się u nas pracownicy firmy do wywozu odpadów budowlanych.

Obie strony powinny przestrzegać wyznaczonego terminu, aby nie doszło do nieporozumień. Niektóre firmy oprócz podstawienia kontenera oferują inną opcję – dostarczenie worów na śmieci i gruz, których pojemność wynosi 1m3. Wybór należy do nas. Obie możliwości pozwalają na skuteczne posprzątanie pomieszczeń po remoncie.