sprzątanie biur w Szczecienie

Sprzątanie biur i mieszkań – podobieństwa i różnice

Sprzątanie dowolnego obszaru w mieszkaniu czy biurze jest uznawane za coś nudnego, przykrego, co warto odbębnić jak najszybciej. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób woli do tego celu zatrudnić profesjonalną ekipę, która zrobi to za nich. Mając do dyspozycji dobrej jakości środki czyszczące i urządzenia oraz akcesoria nawet najbardziej zaniedbaną przestrzeń da się przywrócić do stanu użyteczności.

Sprzątanie biura

cykliczne sprzątanie biur w szczecinieWarto jednak zaznaczyć, że sprzątanie przestrzeni mieszkalnej i pracowniczej się od siebie różnią, mimo wielu podobieństw. Jak zatem wygląda cykliczne sprzątanie biur w Szczecinie, a jak sprzątanie mieszkania? Już została zaznaczona jedna różnica – sprzątanie firmy wykonywane jest regularnie, często dwa lub trzy razy w tygodniu, z kolei sprzątanie domów zamawia się raz na jakiś czas. Mimo iż większość osób sprząta swoje włości co tydzień, to jednak na usługę profesjonalną decyduje się sporadycznie np. przed świętami, po remoncie, czy przed sprzedażą mieszkania. Jest to oczywiście związane z kosztami – ekipa swoje kosztuje, a my można powiedzieć że sprzątamy za darmo. Druga zmiana, a właściwie zestaw zmian dotyczy używanych sprzętów i preparatów czyszczących. W biurach na podłodze kładzione jest zwykle linoleum, opcjonalnie gładka wykładzina, także w płytkach.

sprzątanie biur w Szczecienie Z kolei w domach dominują panele podłogowe i dywany z dłuższym włosiem. W firmie zatem przydadzą się głównie mopy, szorowarki i odkurzacze zwykłe, z kolei w domu lepsze będą odkurzacze piorące oraz miotły z miękkim włosiem, które nie zarysuje paneli. Inaczej też będzie wyglądało mycie okien. W biurach dominują rolety i żaluzje, które wystarczy przetrzeć szmatką by były czyste. W domach z kolei wieszane są firanki i zaslony, które trzeba wyprać i uprasować. Także w domu czyszczenie elementów oświetleniowych jest trudniejsze. Ozdobne żyrandole kryształowe, kinkiety pełne detali czy plafony których pokrywę ciężko się zdejmuje czyści się trudno, a w firmie zwykle są zamontowane oprawy sufitowe lub też gładkie oprawy na świetlówki. W domach dominują meble tapicerowane, które powinno czyścić się delikatnie – polecany jest tutaj odkurzacz piorący. Z kolei w firmach meble są z tworzywa, czy z drewna, więc można je traktować ostrzej, także dezynfekować.

Jak widać jest wiele różnic między sprzątaniem mieszkań i biur. Różnią się one częstotliwością sprzątania jak i używanymi akcesoriami. Z podobieństw warto wymienić mycie kuchni i łazienek tymi samymi preparatami, to samo mycie okien, czy też delikatne mycie sprzętu RTV i komputerów.