Kobieta odpoczywa

Skuteczne wygłuszenie mieszkania

Żyjemy w czasach, które niekiedy wymuszają na nas stałą regularną pracę w domu. Youtuberzy nagrywają filmy w swoich mieszkaniach. Różnego rodzaju czynniki zmuszają nas do pracy zdalnej, poza murami budynku firmy. Niektórzy z nas wykonują pracę w godzinach nocnych, odsypiając za dnia. Niejednokrotnie okazuje się, że warunki panujące w blokach nie sprzyjają pracy lub wypoczynkowi w domu. Szczególnie uciążliwe mogą być hałasy dobiegające z sąsiednich mieszkań lub z ulicy. Na szczęście istnieje mnóstwo profesjonalnych metod wyciszenia mieszkania. W dodatku za rozsądną cenę.

Jak wygłuszyć ściany?

Krzesło i ścianaNajbardziej narażone na przepuszczanie hałasów w mieszkaniu są ściany. Toteż w ich przypadku producenci oferują szczególnie dużo rozwiązań, dostosowanych do potrzeb klienta. Chcemy odciąć się od hałaśliwych sąsiadów? Panele akustyczne z płyty gipsowej załatwią sprawę. Potrzebujemy lepszej akustyki do gry na instrumencie? Idealnym wyborem będą panele z pianki, stosowane w studiach nagraniowych. Firmy produkujące izolatory tego typu wiedzą doskonale, że w mieszkaniu funkcjonalność musi iść w parze ze stylem, toteż oferują panele w wielu interesujących barwach, wzorach i kształtach. Jeśli nie zależy nam na pokrywaniu ściany w całości, możemy użyć jedynie kilku większych elementów, które utworzą piękną intrygującą kompozycję naścienną. Właściwy dobór paneli gwarantuje skuteczne wygłuszenie mieszkania na lata. Alternatywą dla dużych paneli są drobne elementy zwane filcami akustycznymi.

Kobieta odpoczywaTo wykonane z wełny cienkie materiały, które możemy samodzielnie nakleić na odpowiednie miejsca na ścianie. Filc jest powszechnie stosowany w budownictwie. Można go łączyć z innymi elementami izolacyjnymi, takimi jak korek czy styropian. Dobra izolacja akustyczna to również cecha okien pochodzących od uznanych producentów. Na stolarce okiennej nie warto oszczędzać. Powinniśmy od początku inwestować w takie modele, które faktycznie odcinają dopływ hałasu z zewnątrz, zwłaszcza jeśli mieszkamy w ruchliwej okolicy. Poza tym okna będące w stanie odpowiednio wytłumić wnętrze są również szczelne i nie przepuszczają wody ani zimnego powietrza. Zatem konieczność doboru solidnej zabudowy okiennej jest oczywista. Praktycznym dodatkiem do nich są okiennice, które również tłumią niepożądane dźwięki. Poza tym upiększają budynek z zewnątrz.

Dzisiejsza myśl techniczna pozwala na wyciszenie całego mieszkania. Musimy jedynie określić źródło hałasu, co raczej nie powinno stanowić większego problemu. W zależności od budżetu i stopnia ingerencji, możemy stłumić poziom hałasu dobiegający do naszego domu bardziej lub mniej.