Mieszkanie

Moskitiery plisowane – zastosowania

Mając taras czy duży balkon, oczywistym dla nas jest, że warto wyposażyć drzwi do nich prowadzące w dobrej jakości moskitiery, które nie przepuszczą owadów do naszych pomieszczeń w letnie wieczory. Ten niezwykle praktyczny dodatek drzwiowy i okienny nieraz okaże się pomocny, gdy będziemy chcieli wpuścić do środka trochę świeżego powietrza. Co warto wiedzieć o moskitierach plisowanych?

Aranżacja nowoczesnej moskitiery

MieszkanieJest montowana po zewnętrznej stronie drzwi tarasowych lub balkonowych. Stanowi ją specjalna siatka składana w harmonijkę oraz otaczająca ją aluminiowa ramka. Za pomocą wygodnych uchwytów, przesuwamy materiał po zamontowanych szynach. W zależności od typu, możemy poruszać moskitierą z góry na dół lub od lewej do prawej. Wyróżniamy moskitiery plisowane poziome, pionowe, dwustronne i centralne. Jej tkanina jest bardzo cienka, więc zainstalowana w ramie drzwi zajmuje mało miejsca. Materiał ten jest skonstruowany z mnóstwa drobnych oczek, które z jednej strony w całości przepuszczają światło słoneczne i powietrze, a z drugiej blokują owadom i pyłkom dostęp do środka. Moda na tego typu dodatek jest już na tyle powszechna, że zarówno w domach, jak i mieszkaniach znajdują zastosowanie moskitiery plisowane Warszawa jest bez wątpienia tym miejscem, w którym zlokalizujemy mnóstwo dobrych sklepów z żaluzjami oraz fachowców, którzy zamontują je na nasze zlecenie. Warto pamiętać, że moskitiery plisowane można montować równolegle z roletami zewnętrznymi.

MuchaMnogość ich wymiarów i wariantów sprawia, że dopasowują się one do każdej stolarki okiennej i drzwiowej. Nadają się więc zarówno do osłony większych lub mniejszych okien, jak i do drzwi tarasowych i balkonowych o rozmaitych wymiarach. W przeciwieństwie do wszelkich dostępnych sprayów na owady i zapachów, moskitiera nie wpływa w żaden sposób na środowisko, a równie skutecznie, jeśli nie lepiej, przeciwdziała obecności insektów. Nie zaburza również estetyki pomieszczenia, bowiem, jak już zostało wspomniane, wymiarowo jest perfekcyjnie dostosowywana do ramy, zaś siatka ma miły dla oka styl wykonania, przyjemnie współgrający z wnętrzem. Materiał moskitiery jest odporny na rozciąganie oraz na negatywne działanie wody, a więc przystosowany do trudniejszych warunków atmosferycznych. Za dobrej jakości moskitierę zapłacimy raz, a wówczas będzie nam służyła przez kilka sezonów. Jest całkowicie bezinwazyjna. Nie będzie przeszkadzać zarówno przy przechodzeniu przez drzwi, jak i podczas mycia szyb.

Moskitiera to uniwersalne rozwiązanie godne polecenia zarówno mieszkańcom większych domów, jak i w mieszkaniach. Moskitiera plisowana idealnie wpasuje się do każdego wnętrza i typu stolarki, chroniąc zawsze tak samo nasze pomieszczenia przed niechcianymi gośćmi z zewnątrz.