Zamek w drzwiach

Przyczyny rosnącej popularności wkładek antywłamaniowych

Solidne drzwi antywłamaniowe dla wielu osób są w pełni wystarczającym zabezpieczeniem. Tak naprawdę jednak bez właściwie wzmocnionego zamka nie będą one dobrze spełniać swoich funkcji. Kluczowe jest więc wyposażenie ich w dedykowaną wkładkę przeciwwłamaniową. Obecność tak zwanej wkładki patentowej w dowolnego typu drzwiach spowoduje, że będą one znacznie trudniejsze do sforsowania nawet przez doświadczonego złodzieja.

Sprawdzone wkładki antywłamaniowe w mieszkaniach

DrzwiZamek tego właśnie typu w większości przypadków jest niemal niezniszczalny. Nawet jeżeli próby jego zniszczenia zakończą się powodzeniem, będzie się to wiązało ze sporą ilością czasu, który złodziej będzie musiał poświęcić na jego sforsowanie. Wymagać będzie to również zastosowania głośnego sprzętu, przez co dostanie się do mieszkania bez zwrócenia uwagi osób postronnych będzie praktycznie niemożliwe. Wszystko to powoduje, że włamanie się do mieszkania zabezpieczonego przez taki zamek będzie dla złodzieja czasochłonne, ryzykowne oraz nieopłacalne. Sprawdzona wkładka antywłamaniowa w połączeniu z dobrymi drzwiami antywłamaniowymi jest w stanie więc w 100% zniechęcić złodzieja.

Zamek w drzwiachPlusem wspomnianego zabezpieczenia jest wielu przypadkach jego uniwersalność. Oznacza to, że można go zastosować zarówno w drzwiach wejściowych wewnętrznych, jak również i wejściowych do poszczególnych mieszkań w bloku. Co ciekawe zastosowanie wkładki patentowej pozwala uchronić się przed tak powszechnym obecnie dorabianiem kluczy przez złodzieja. Wyrobienie kluczy zapasowych jest w takiej sytuacji możliwe jedynie w sytuacji, kiedy posiada się specjalną kartę patentową. Bez jej posiadania ślusarz będzie zmuszony do odmowy wykonania usługi w postaci wyrobienia zamiennych kluczy. Tego rodzaju zabezpieczenie jest więc w pełni opłacalne dla większości osób. Wpływa na to również fakt, że zazwyczaj można z niego korzystać nawet przez kilka lat bez konieczności wymiany czy też naprawy. Niskim kosztem można się tym sposobem uchronić przed wszelkimi następstwami włamania do mieszkania i utraty cennych dóbr.

W obecnym czasie powszechnym problemem stają się włamania, zarówno do mieszkań w blokach, jak i do domu. W takim przypadku wiele osób zastanawia się nad montażem drzwi antywłamaniowych. Jak się jednak okazuje zabezpieczenie to jest niewystarczające, gdyż najsłabszym punktem każdych drzwi jest zawsze ich zamek. Z tego też względu oprócz wymiany drzwi, aby uchronić się przed włamaniem warto jest zainwestować w dedykowane wkładki patentowe, które zagwarantują bardzo wysoki poziom ochrony.