łazienka z szafkami

Organizacja w łazience – półki, wieszaki i inne

Organizacja miejsca w sypialni, salonie, czy kuchni nie stanowi większego problemu. Jeśli szafa przesuwna na ubrania nie zmieści się w sypialni, zawsze można dać ją na korytarz. Jeśli w kuchni brakuje miejsca, to zawsze jest spiżarnia.

Co jednak z łazienką?

wiszące półki łazienkowe W końcu to jedyne dobre miejsce na trzymanie kosmetyków i przynajmniej części ręczników. Do tego preparatu i akcesoria do czyszczenia, czy inne produkty. Jak je sensownie umiejscowić w pomieszczeniu? Na pewno warto zainwestować w dobre, funkcjonalne szafki. Dobrym wyborem będą wiszące półki łazienkowe z lustrem. Wiesza się je nad umywalką, dzięki czemu dodatkowe lustro do przeglądania się nie jest już potrzebne. Szafka może być pojedyncza, podwójna, a nawet potrójna. W środku, za zamykanymi drzwiczkami, znajdują się półki, na których można ustawić zapas kosmetyków, czy lekarstwa. Zamykana szafka chroni je przed kurzem, dostępem promieni słonecznych, czy zawilgoceniem i zachlapaniem. Wiszące półki bez luster także doskonale się sprawdzą, szczególnie w małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na szafki wiszące. Można wykorzystać także słupki, montowane w rogu pomieszczenia.

łazienka z szafkami To wysokie, ale wąskie szafki stojące. Często mają w górnej części miejsce na kosmetyki, a w dolnej kosz na brudne ubrania. Do organizacji rzeczy przydają się też wieszaki na ręczniki, czy też na szlafroki. Zwykle jeden wieszak lub haczyk znajduje się przy umywalce, by po umyciu rak można było od razu je wytrzeć. Większe ręczniki można przewiesić na wieszakach z ruchowymi relingami – wtedy można je przesunąć ,,płasko” w stronę ściany lub też rozwiesić kiedy mają przeschnąć. Sprawdzą się też nakładane wieszaki na grzejniki łazienkowe z dwoma rzędami haczyków. W łazience można stosować też różne kubeczki, stojaki, czy otwarte pudełka do organizowania przestrzeni. Dzięki temu szczoteczki i pasty do zębów będą w jednym miejscu, kosmetyki do makijażu można ustawiać w przegródkach pionowo, a nie kłaść byle gdzie. Z kolei większe otwarte lub zamykane pudełka sprawdzą się do przechowywania rzadziej używanych rzeczy, czy też do wkładania gąbek i szmatek do czyszczenia.

Najważniejsze jest takie ułożenie rzeczy, które sprawi, że zawsze będziemy wiedzieli gdzie co się znajduje i zawsze będziemy mieli wszystko pod ręką. Półki z lustrem, szafki, wieszaki czy organizery dobrze dobrane na pewno ułatwią utrzymanie porządku. Warto jest w nie zainwestować, bo nie kosztują wcale wiele, a dzięki nim łazienka będzie maksymalnie funkcjonalna i estetycznie urządzona.