mieszkanie korzystające z pompy ciepła

Nowoczesna pompa ciepła – Trójmiasto metropolią oszczędności!

Urządzenia pozwalające na alternatywne ogrzewanie pomieszczeń znajdujących się w domu towarzyszą społeczeństwu od pierwszej połowy XX wieku. Dawne eksperymenty naukowe oraz wynalazki pozwoliły na zmianę ogólnego nastawienia względem alternatywnych źródeł cieplnych. Obecnie montaż takiego rozwiązania kojarzy się z małą inwestycją pozwalającą na generowanie zauważalnych oszczędności.

Zastosowanie nowoczesnych pomp ciepła?

dom z zainstalowaną pompą ciepłaInstalacje fotowoltaiczne to nie tylko darmowy prąd, to także generator energii potrzebnej do produkcji ciepła! Nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest oszczędność, szczególnie w chwili galopującej inflacji wywołanej obecną sytuacją na świecie. Klasyczne sposoby ogrzewania budynków mieszkalnych w ostatnich czasach są kosztowne, oczywiście w tym przypadku mowa jest o gazie oraz węglu. Podwyżki cen surowców z 2022 roku oraz nowelizacja ustawy o OZE skłoniły wielu prosumentów do zmiany źródła ogrzewania. Czas kryzysu charakteryzuje się pogorszeniem warunków finansowych, w związku z czym warto zastanowić się nad nowymi sposobami pozwalającymi na oszczędność. Świetnym rozwiązaniem tego problemu okazują się nowoczesne pompy ciepła Trójmiasto, tak jak i polskie górzyste tereny charakteryzują się dużą produkcją energii, mowa w tym przypadku o liczbach rzędu 1150 – 1200 kWh/m2 w skali roku.

mieszkanie korzystające z pompy ciepłaInformacje te potwierdzają dane zawarte w analizie dostarczonej przez PVGIS. Duża ilość wyprodukowanej energii pozwala na zasilenie wielu urządzeń, m.in. pomp generujących ciepło. Nowoczesne rozwiązania o charakterystyce powietrze/woda pozwalają na bezkosztowe ogrzewanie domów jednorodzinnych oraz niewielkich biur, o ile wcześniej dachy wyposażono w instalację fotowoltaiczną. Należy pamiętać o tym, że ogrzewanie budynku przy pomocy klasycznych rozwiązań wiąże się z corocznymi kosztami opiewającymi na kwoty rzędu 4 – 6 tysięcy złotych. W przypadku pomp montowanych na gruncie koszty te nawet w przypadku braku paneli fotowoltaicznych są trzykrotnie niższe! Firmy zajmujące się montażem nowoczesnych rozwiązań ciepłowniczych oferują swoje usługi nie tylko w Trójmieście, można je znaleźć w każdym mieście. Nowoczesna technologia oferuje nowe możliwości oraz szanse na niwelację pewnych kosztów do niezbędnego minimum.

W przypadku pomp ciepła przewidywane są dofinansowania, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uzyskał fundusze, które mają posłużyć na realizację programu „Moje Ciepło”. Pozwoli to na znaczne zmniejszenie kosztu inwestycji oraz da szansę na ekologiczną oszczędność wśród kolejnych rodzin.