grzejniki elektryczne akumulacyjne

Opłacalne, używane grzejniki akumulacyjne

Sezon grzewczy jest jednym z elementów każdego roku, którego Polacy bardzo nie lubią. Wiążę się on ze sporymi kosztami ogrzewania, które często jest mało wydajne i produkuje mało energii cieplnej, której chcielibyśmy uzyskać zdecydowanie więcej. Do najbardziej kosztownych należą ogrzewania korzystające chociażby z węgla, czy oleju jako opału.

Czy warto kupić używany grzejnik akumulacyjny?

 grzejniki elektryczne akumulacyjneCena samego paliwa jest niesamowicie droga, do tego dochodzi cena kotła i utrzymania całej instalacji w należytym stanie. Dodatkowo, tego typu ogrzewanie jest bardzo nieprzyjazne dla środowiska naturalnego, co przekłada się na jego zanieczyszczanie w dość dużym stopniu. Szczególnie jeśli chodzi o węgiel, który produkuje ogromne ilości zanieczyszczeń i w dużej mierze przyczynia się do powstawania smogu. Dlatego też ludzie poszukują innych sposobów na wydajne i oszczędne ogrzewanie, które przy okazji nie będzie zanieczyszczać środowiska naturalnego. Bardzo ciekawą i wydajną alternatywą jest ogrzewanie elektryczne, jednak kojarzy się ono wielu osobom z ogromnymi wydatkami i małą wydajnością. Tak może być jeśli chodzi o starą generację, zwykłych grzejników elektrycznych konwekcyjnych, istnieją jednak opcje znacznie bardziej skuteczne i oszczędne. Są nimi grzejniki elektryczne akumulacyjne, które zdążyły już sobie wyrobić odpowiednią renomę na naszym rynku.

 grzejniki elektryczne akumulacyjneZasada ich specyficznego działania gwarantuje wysoką oszczędność energii elektrycznej, przy bardzo dobrym grzaniu, którym nawet nie mogą pochwalić się piece opałowe. Jedyną wadą grzejników tego typu jest ich spora cena, która potrafi być bardzo duża, jednak są to urządzenia niezwykle trwałe i niezawodne, dlatego też używane grzejniki elektryczne akumulacyjne mogą okazać się bardzo ciekawą opcją w takiej sytuacji. Istnieją firmy zajmujące się sprzedażą opcji z drugiej ręki, której wydajność nie różni się od modelu zupełnie nowego. Zwykle osoby sprzedające je na nowo, odpowiednio przygotowują je do dalszej eksploatacji i nakładają na nie swoją własną gwarancję, dzięki czemu nie musimy się martwić o ewentualne awarie, które jednak przy tym typie ogrzewania praktycznie nie występują. Energooszczędność tych urządzeń polega na fakcie, że nagrzewają się one w trakcie obowiązywania tańszej taryfy za energię elektryczną, a ciepło oddają w ciągu całej doby.

Zastosowanie elementów akumulacyjnych wykonanych z wysokiej jakości magnezytu gwarantuje dobre magazynowanie ciepła przez długie godziny, dlatego też grzejniki te są niesamowicie wydajne. Tańsza taryfa zwykle obowiązuje w nocy, oraz we wczesnym popołudniu, dlatego też jest to opcja idealna dla tego typu systemu grzewczego.