aranżacja wnętrz

Klasyczne meble we współczesnym wnętrzu

W zabieganym, goniącym za nowoczesnością i technologią świecie klasyczny wystrój wnętrza pozwala zwolnić i nacieszyć się ciepłym charakterem otoczenia.

Czy meble klasyczne pasują do nowoczesnych wnętrz?

meble indyjskieMeble lite drewno nieustannie pozostają modne i nadają wrażenie solidności i wyjątkowości. Wśród klasycznych stylów wystroju wyróżniają się trzy, które znakomicie komponują się nawet ze współczesnym wystrojem wnętrza, nadając mu wyjątkowego charakteru.
Meble loft, silnie powiązane z wpływami industrialnymi, przywodzą na myśl początki epoki rozwoju technologicznego. W wyjątkowy sposób łączą w sobie naturalne drewno, jutę i skórę, przypominając swoim stylem obrazy kojarzące się z pierwszymi fabrykami, okrętami odbywającymi rejsy po całym świecie i magazynami pełnymi towarów z odległych krajów. Szczególne wrażenie wzbudzają wykorzystane w nich elementy metalowe oraz prostota i ostrość linii, które tworzą bardzo charakterystyczne i niezapomniane wrażenie. Meble loft z powodzeniem można łączyć nawet z odważnymi, żywymi kolorami i współczesnymi ozdobami, choć znakomicie prezentują się też na tle nawiązującym do ery, z której się wywodzą.
Cięższe, solidniejsze i zarazem bardziej egzotyczne wrażenie sprawiają meble kolonialne i meble indyjskie. Wykonane zwykle z takich gatunków drewna jak palisander, mahoń, akacja czy mango, z dodatkami z metalu, nadają wnętrzom niezwykłego ciepła i poczucia stabilności. Szczególnie dobrze prezentują się w dużych pomieszczeniach, gdzie nie przytłaczają i mogą wybić się na pierwszy plan. Coraz chętniej łączy się je nie tylko z tradycyjnymi bielami, beżami i kolorami ziemi, ale także z odważniejszymi barwami, które stanowią dla nich oryginale tło.
Ciężkość ich stylu przełamuje bambus, rattan i zwiewne, jasne materiały, a idealny dodatek stanowią egzotyczne ozdoby, posążki i inne pamiątki dalekich podróży.