narzuta lniana

Jakie zalety posiada lniana narzuta?

Niewiele tkanin wyróżnia się tak naturalnym składem jak len. Tworzone z niego produkty cechuje wysoka jakość, odporność i stosunkowo długa żywotność, dzięki czemu na długo zachowują swój pierwotny wygląd. Z lnu wytwarzać można zarówno odzież, jak i elementy pościelowe czy dekoracyjne dla każdej sypialni lub salonu.

Piękna narzuta z lnu

narzuta lnianaDzięki swojej przewiewności i lekkości świetnie nadają się na letnie miesiące. Len doskonale sprawdza się jako materiał na pościel, poduszki lub narzuty łóżkowe. Jest miły w dotyku i zapewnia odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza. Praktyczne narzuty łóżkowe lub na kanapę nie tylko skutecznie chronią tapicerkę lub pościel przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, ale stanowią także wyjątkową dekorację danego wnętrza. Występują obecnie w tak wielu wariantach materiałowych, rozmiarowych i kolorystycznych, że z powodzeniem mogą posłużyć jako element ozdobny do każdego pokoju. Skutecznie przykryją też pościel w taki sposób, by szybko przykryć pościel na wypadek wizyty niespodziewanych gości. Do sypialni urządzonych w stylu rustykalnym lub klasycznym najlepiej sprawdzi się oryginalna narzuta lniana. Dzięki swojej lekkości pozwala na swobodne użytkowanie również w miesiącach letnich.

narzuta lnianaCoraz większą popularnością cieszą się narzutki i poszewki personalizowane, które umożliwiają nadanie oryginalnych cech wizualnych wszelkim nabywanym produktom. Mogą też być dobrym pomysłem na prezent. Są niezwykle przyjemne w dotyku i bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry, dzięki czemu można stosować je zarówno w pokojach dla dzieci, jak i alergików. Mogą stanowić też element wyposażenie obiektów noclegowych, takich jak hotele, ośrodki czy pensjonaty. Z pewnością mile zaskoczą hotelowych gości. Istnieje też możliwość zamówienia spersonalizowanej narzuty, która pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem łóżka we własnym domu lub sprawienie prezentu bliskiej osobie. Lniane elementy sypialniane są nie tylko piękne, ale także antystatyczne i hipoalergiczne. Nie przysparzają też problemów w czyszczeniu i konserwacji. Do narzuty warto dobrać też na zimę praktyczny i równie elegancki kocyk, który będzie dodatkowym źródłem ciepła w chłodniejsze dni.

Natomiast latem najlepiej sprawdzą się cienkie narzuty wykonane z przewiewnego lnu w różnych wariantach kolorystycznych, które najlepiej dobrać do innych elementów ozdobnych wnętrza. Niewątpliwą zaletą lnianej narzutki jest jej minimalistyczny i elegancki wygląd, który dobrze sprawdzi się w każdej sypialni niezależnie od zmieniających się w szybkim tempie trendów. Naturalne tkaniny zapewniają ponadto lepsze warunki do wypoczynku.