geze 2000 cena

Jakie samozamykacze można kupić w dobrych cenach?

Przed zakupem samozamykacza należy dowiedzieć się, do jakiego rodzaju drzwi ma on zostać użyty. Kluczowe będą tutaj takie parametry jak liczba skrzydeł, ich rozmiar oraz waga. Samozamykacze do drzwi wewnętrznych nie muszą być tak dobrze zabezpieczone jak te, które mają być użyte przy furtkach. Samozamykacze mogą być wykorzystywane do domykania skrzydeł drzwiowych o wymiarze od 850 do 1600 milimetrów.

Samozamykacze to świetny wybór!

geze 2000 w dobrej cenieWymiary drzwi określane są w specyfikacji technicznej w sześciostopniowej skali EN. Nie powinno się także przekraczać dopuszczalnej wagi. Samozamykacze można dopasować do drzwi jedno- i dwuskrzydłowych. W drugim przypadku każde skrzydło posiada osobny samozamykacz. Urządzenia te można stosować wewnątrz budynków i na zewnątrz. Samozamykacze zewnętrzne powinny być wyposażone w termozawory, które zapobiegają zamarzaniu oleju nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia odporność na działanie warunków atmosferycznych. Oprócz samozamykacza można kupić także elektrozaczepy i zamki elektryczne, które pozwalają na zwiększoną kontrolę dostępu. Rodzaj stolarki – drewniana, aluminiowa, PVC – nie ma znaczenia przy wyborze samozamykacza.

geze 2000 cenaNajtańsze są samozamykacze ramieniowe, które wyposażone są w dźwignię montowaną do drzwi lub framugi, zależnie od wybranego sposobu montażu. Samozamykacz GEZE 2000 w dobrej cenie można kupić w dobrych sklepach z drzwiami, marketach budowlanych oraz hurtowniach oferujących sprzęt przeciwpożarowy. Samozamykacze szynowe są droższe, ale zapewniają lepszy wygląd, można ich też używać w miejscach, w których nie mogą znajdować się żadne elementy wystające, na przykład przy drzwiach przeciwpożarowych. Większym wydatkiem będzie zakup samozamykacza zintegrowanego. Może on być ukryty w drzwiach lub futrynie. Inną wersją tego typu urządzenia jest samozamykacz podłogowy. Można je montować przy drzwiach wahadłowych oraz szklanych. Na cenę samozamykacza wpływają takie czynniki jak jakość wykonania, typ i rozmiar urządzenia. Wybierając samozamykacz, należy kierować się przede wszystkim jego parametrami technicznymi.

Samozamykacze wpływają nie tylko na bezpieczeństwo użytkowników lokalu, ale też na ich komfort. Ograniczają niepotrzebną wymianę ciepła, a także zapobiegają trzaskaniu drzwi. Jedną z funkcji samozamykaczy jest hamowanie drzwi przy zbyt gwałtownym otwieraniu. W przypadku ciężkich drzwi samozamykacz zapobiega przytrzaśnięciu. Ta funkcja może być przydatka także w miejscach, które są odwiedzane przez rodziców z małymi dziećmi lub opiekunów ze zwierzętami.