osuszacz budowalny

Do czego służą osuszacze budowlane?

Woda może być wykorzystana na placu budowy z pożytkiem, ale też stanowić poważne zagrożenie. W sytuacji, gdy położy się gładź, wykona betonową posadzkę lub zaklei dziury, trzeba poczekać, aż wilgoć z materiałów budowlanych odparuje. W przypadku braku izolacji przeciwwilgociowej woda będzie zasysana z gruntu do wyższych partii budynku.

Osuszacze budowlane

dobry wynajem osuszaczy w łomiankachMoże się tak stać także w sytuacji, gdy dach jest nieszczelny lub dojdzie do zalania. Woda łatwo przenika do ścian, ale istnieją skuteczne sposoby, które pozwalają się jej pozbyć. Pojawienie się wilgoci, która nie jest wynikiem zastosowania materiałów budowlanych jest sygnałem do natychmiastowego działania. Najprostszym sposobem na przeciwdziałanie wilgoci jest wykorzystanie osuszaczy budowlanych. Osuszacze kondensacyjne posiadają dwa wymienniki ciepła, kondensator oraz wentylator. Cechują się wysokim poziomem wydajności. Zaleca się ich stosowanie szczególnie po podtopieniach, gdy poziom wilgotności w pomieszczeniu jest wyjątkowo wysoki. Alternatywnym rozwiązaniem są osuszacze adsorpcyjne. Zbierają one wilgoć, która gromadzi się na powierzchni adsorbentu – jest to specjalna przyciągająca wilgoć substancja umieszczona w urządzeniu. Wilgoć usuwana jest z pomieszczenia w sposób ciągły.

osuszacz budowalny Osuszacze adsorpcyjne zużywają mniej energii. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, dobry wynajem osuszaczy w Łomiankach prowadzą lokalne firmy budowlane. Pracę osuszaczy warto zaplanować na odpowiedni czas – może być to nawet kilka tygodni. Moc osuszaczy należy dobrać do warunków, w których będą pracowały urządzenia, wielkości pomieszczenia oraz stopnia zawilgocenia. Podczas suszenia materiałów budowlanych wykorzystujących wodę, nie można nadmiernie przyspieszyć tego procesu. Usunięcie wilgoci we wczesnym etapie po jej pojawieniu się pozwala zapobiec powstaniu grzybów i pleśni. Trzeba liczyć się z tym, że osuszacze będą zużywały dużą ilość energii elektrycznej, a ich praca często związana jest z hałasem. Wypożyczenie osuszacza to znacznie bardziej korzystne finansowo rozwiązanie. Wiele nowoczesnych urządzeń posiada czujniki, które pozwalają na określenie wilgotności w pomieszczeniu.

Po wysuszeniu ścian warto zadbać o odpowiednią wentylację oraz hydroizolację, żeby problem nie pojawiał się ponownie w przyszłości. Na dużym placu budowy może pracować wiele urządzeń, co powoli szybciej przechodzić do kolejnych etapów. Osuszacze są używane zarówno podczas prac wykończeniowych, jak i budowlanych. Wilgoć stanowi poważne zagrożenie dla wytrzymałości budynku.