płytka gresowa

Jakie płytki gresowe wybrać?

Kompleksowy remont łazienki najczęściej wiąże się z wymiana płytek ściennych i podłogowych. Ponieważ takie zmiany są przez nas wprowadzane na lata, to nie chcemy pozwolić sobie na zakup takich materiałów okładzinowych, które będą niepraktyczne czy nietrwałe. Dlatego uczęszczamy do wielu sklepów, aby znaleźć najdogodniejsze dla nas rozwiązanie, które połączy ze sobą nowoczesny styl, niezwykłą niezawodność oraz stosunkowo niski koszt zakupu.

Różne rodzaje płytek gresowych

płytka gresowa Takie możliwości dają nam producenci, oferując coraz więcej ciekawych wzorów i faktur płytek gresowych. Jak się okazuje, to właśnie płytki gresowe cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Wynika to przede wszystkim z ich parametrów technicznych. Gres czyli wypalona w wysokiej temperaturze jest dodatkowo szkliwiona. Szkliwo sprawia, że płytka jest właściwie nieprzesiąkliwa. Dodatkowo, dzięki specjalnym technikom zdobień, może ona posiadać przeróżne wzory i występować w wielu kolorach. Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane dekory, czyli płytki specjalnie zdobione. Można z nich tworzyć wiele kompozycji, które będą dodawały naszej łazience nowoczesnego wyglądu. Dzięki łatwości kształtowania gliny, znaleziona przez nas płytka gresowa w sklepie, może mieć praktycznie dowolny kształt.

płytka gresowaOd niewielkich, zaledwie kilkucentymetrowych kwadratów do tworzenia mozaiki, przez gabarytowe panele, aż do elementów w kształcie sześcianu lub innych figur geometrycznych. Nic więc dziwnego, że poszukując odpowiedniego dla swojej łazienki rozwiązania czujemy się zagubieni. Przed zakupami możemy jednak poszukać inspiracji w katalogach lub internecie. Znajdziemy tam wiele zestawień i propozycji, które mogą stanowić natchnienie dla nas samych. Dodatkowo, zanim dokonamy zakupu płytek gresowych, warto najpierw znaleźć specjalistę do ich ułożenia. Fachowiec posiada bowiem duże doświadczenie i może nam doradzić w kwestii doboru dodatkowych, potrzebnych do wykonania remontu materiałów, takich jak klej, rodzaj fugi czy dobór odpowiednich krzyżyków dystansowych. Wiele informacji możemy również uzyskać w samym sklepie.

Najczęściej w branżowych sklepach pracują specjaliści, którzy dokładnie znają oferowany przez siebie towar. Chętnie wyjaśnią, co oznaczają konkretne parametry techniczne znajdujące się w opisie płytek gresowych oraz udzielą informacji na temat tego, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Warto tą wiedzę wykorzystać, jednak pamiętajmy, że to jest nasza łazienka. Dlatego wybierajmy z głową i pamiętajmy o funkcjonalności i własnym guście.