najlepsza przelotka

Jak wybrać najlepszą przelotkę do siatki?

Chcąc szybko i niedrogo otoczyć posesję, warto użyć klasycznej siatki z drutu. To dobre rozwiązanie, gdy dysponuje się wielkopowierzchniowym terenem, którego ogrodzenie za pomocą paneli byłoby bardzo kosztowne. Siatki dobrze sprawdzają się wokół obiektów przemysłowych, szkół czy osiedli mieszkaniowych.

Często można spotkać się z siatkami, które są zwinięte w rulony o różnej długości

najlepsza przelotka do siatkiDo rozciągnięcia takiej siatki potrzebne będą słupki oraz druty napinające. Odpowiedni naciąg zapewnia dobre ułożenie siatki między słupkami. Ważnym elementem systemu napinającego siatkę ogrodzeniową są przelotki. Wykonuje się je głównie z tworzyw sztucznych. Dzięki nim ogrodzenie z siatki układa się równomiernie i nie odkształca się wraz z upływem czasu. Drut napinający przekłada się przez plastikową część przelotki. Może ona posiadać zatrzask, który blokuje drut w środku. Przelotki mocuje się za pomocą bolców lub wkrętów. Sztywniejsza siatka jest mniej podatna na uszkodzenia oraz znacznie bardziej stabilna. Takie ogrodzenie lepiej chroni posesję przed wstępem osób niepożądanych. Przelotki z wkrętami są proste w montażu. Potrzebny jest do tego śrubokręt z płaską lub krzyżykową końcówką.

najlepsza przelotka Taką przelotkę można zamontować do siatki lub słupka ogrodzeniowego. Rozwiązaniem problemu słabo napiętego ogrodzenia będzie najlepsza przelotka do siatki. Wkręt w przelotce może być wykonany ze stali węglowej, ocynkowanej lub nierdzewnej. Różnią się one poziomem ochrony przed korozją oraz trwałością. Jeżeli nie posiada się przygotowanych otworów na wkręty, można użyć wkrętarki. Alternatywnym rozwiązaniem jest przelotka z metalowym bolcem. Używanie takich przelotek zawsze wymaga wcześniejszego przygotowania otworów w słupkach ogrodzeniowych. Bolec umieszcza się wewnątrz otworu i zatrzaskuje, co zapewnia maksymalne napięcie drutu. Na rynku dostępne są także tunelowe przelotki do drutu, które zwiększają jego stabilność. Montaż przelotek jest prosty i można go wykonać samodzielnie bez dużego nakładu pracy.

Podczas montażu przelotek i drutu napinającego trzeba dobrze wyznaczyć wysokość, aby elementy znajdowały się na równym poziomie. Znacznie zwiększy to skuteczność drutu napinającego oraz pozwoli utrzymać wysoką estetykę siatki. Pomiary powinny być dokładne, ponieważ po dokonaniu korekt po przelotkach z bolcami lub wkrętami pozostaną dziury. Rozmiar plastikowego elementu przelotki powinien być dobrze dopasowany do szerokości drutu napinającego. Dzięki temu element ten nie będzie się przemieszczał.