Aranżacja kuchni

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

W nowoczesnych wnętrzach stawia się na minimalizm oraz zastosowanie inteligentnych funkcji. W przypadku kuchni oznacza to wydzielenie niezbędnej przestrzeni roboczej oraz maksymalne ograniczenie ozdobnych dodatków. Zamiast ozdób stosuje się rośliny doniczkowe. W nowoczesnym budownictwie spotyka się otwarte kuchnie połączone z salonem – taka przestrzeń wymaga indywidualnej aranżacji. Wszystkie przybory kuchenne są schowane w szufladach i szafkach. Kształty mebli są geometryczne i nieskomplikowane.

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

Nowoczesna kuchniaW nowoczesnej, minimalistycznej kuchni wszystkie elementy muszą posiadać praktyczne zastosowanie. Wnętrze powinno zapewniać poczucie harmonii oraz spokój. Dominującymi kolorami są czerń i biel. Artykuły gospodarstwa domowego, gdy tylko jest to możliwe, znajdują się w zabudowie. Przestrzeń przeznaczona na szafki jest wykorzystana maksymalnie, aby zapewnić niezbędną liczbę schowków. Dekoracje ograniczone są do minimum – oprócz roślin doniczkowych mogą być to monochromatyczne obrazy. Powierzchnie mebli są gładkie, a kolory stonowane. Fronty szafek mogą być pokryte akrylem, lakierem, laminatem lub folią PCV. W nowoczesnych aranżacjach kuchennych wykorzystuje się takie materiały jak szczotkowany metal, szkło, naturalne kamienie i tworzywa sztuczne. W takiej kwestii jak design nowoczesnych kuchni Łódź ma wiele do zaoferowania – miasto kojarzy się nie tylko z przemysłową historią, ale też z największą w Polsce liczbą kamienic. Kuchenne wnętrza z wysokimi sufitami mogą zostać urządzone nie tylko minimalistycznie, ale też w lekkim stylu śródziemnomorskim, orientalnym czy kolonialnym.

Aranżacja kuchniWiększość mebli kuchennych wykonywana jest z płyt MDF, można je jednak wykończyć na wiele odmiennych sposobów: akryl nada się do nowoczesnych aranżacji, a fornir pozwoli uzyskać skandynawską stylistykę. Meble mogą być wykonane także z litego drewna, co będzie pasowało do rustykalnego lub klasycznego stylu. Miłośnicy luksusu powinni postawić na art deco z jego wysokojakościowymi materiałami i interesującą kolorystyką. Nawet najładniejsza kuchnia nie spełni swoich zadań bez odpowiedniego sprzętu. W kuchni powinna znaleźć się lodówka do przechowywania żywności, wygodny zlewozmywak, płyta grzewcza i piekarnik. Można także ustawić tak zwane małe AGD, czyli kuchenkę mikrofalową, robota kuchennego, mikser, ekspres do kawy czy maszynkę do mielenia mięsa. Część z tych sprzętów może być przechowywana w przygotowanych wcześniej schowkach. Za komfort przygotowywania posiłków będzie odpowiadał blat kuchenny.

Nowoczesny projekt kuchni zakłada minimalizm, ale jednocześnie wygodę. Kolorowe dodatki nadadzą całości pięknej estetyki, niezależnie od wybranego stylu wnętrza. Najważniejsze to, by przy wyborze kierować się praktycznym zastosowaniem, a także dopasowaniem estetyki do personalnego gustu tak, by sprzyjał przede wszystkim właściecielowi.