Flanelowe koszule robocze antystatyczne – w trosce o bezpieczeństwo

Nadchodzący okres zimowy to trudny i wymagający czas m.in. dla wszystkich pracowników oraz specjalistów przemysłów paliwowych, elektronicznych, elektrycznych czy gazowych. Praca w wyżej przytoczonych przemysłach wiąże się z często niebezpiecznym odprowadzaniem ładunków elektrycznych.

Koszule odporne na elektryczność

KoszulePodczas wykonywania tego rodzaju prac podwyższonego ryzyka należy zachować więc wszelkie zasady bezpieczeństwa, a konkretniej ściśle stosować się do ustalonych zasad BHP. Bezpośrednie obcowanie z gazem, który może się ulatniać z nieszczelnych przewodów gazowych czy też z łatwopalną benzyną wymaga szczególnej ostrożności oraz czujności. Podczas tego typu prac należy również zadbać o specjalistyczną, dedykowaną wyżej przytoczonym zawodom odzież, w której pracownicy będą czuli się wygodnie, ale i bezpiecznie. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w Polsce, w I półroczu 2018 roku poważne wypadki podczas pracy przytrafiły się aż 37007 osobom. Ponadto wyżej przytoczone statystyki wyszczególniają również najczęściej powielane błędy pracowników, które doprowadziły do wypadków. Obok najliczniejszych powodów takich jak: nieprawidłowe zachowanie się pracownika czy niewłaściwa organizacja pracy uwagę przykuwa także jeden pozornie błahy, ale jakże istotny powód: nieużywanie sprzętu ochronnego oraz niewłaściwy ubiór pracowników.

KoszuleDane te potwierdzają więc tezę, że zarówno stosowanie się do odgórnie ustalonych zasad szczególnej ostrożności oraz odpowiedni ubiór zmniejszają możliwość zaistnienia wypadku w przemysłach powiązanych z substancjami łatwopalnymi czy elektrycznością. W tak trudnych warunkach pracy, w trosce o swoje bezpieczeństwo, ale i wygodę warto profilaktycznie zaopatrzyć się w ubrania antystatyczne, czyli takie, które zapobiegają niepotrzebnemu elektryzowaniu się odzieży. Koszula flanelowa robocza antystatyczna idealnie sprawdzi się we wszelkich pracach fizycznych. Koszula w 99% wykonana jest bowiem z bawełny, jest więc przyjazna ciału i przewiewna. Dodatkowym atutem jest również fakt, że ubranie to jest odpowiednie zabudowane: posiada długie rękawy oraz kołnierz. Nie przylega szczelnie do ciała, dzięki czemu nie krępuje ruchów. Najważniejszą jednak jej cechą jest jej antystatyczność: ubranie to nie elektryzuje się, w efekcie czego tkanina ta rozprasza ładunki elektryczne i tym samym zalicza się do materiałów izolujących.

Ludzie wykonujący zawody powiązane bardziej lub mniej bezpośrednio z elektrycznością lub substancjami łatwopalnymi narażeni są na liczne niebezpieczeństwa. Podczas wykonywania tego typu prac należy więc zachować szczególną ostrożność, stosować się do odgórnie ustalonych wytycznych, oraz zadbać o stosowną, antystatyczną odzież roboczą z przewiewnego materiału flanelowego.