tuje uprawne

Dlaczego warto zdecydować się na tuje brabant?

W obecnym czasie tuje są powszechnie zaliczane do tych najbardziej popularnych roślin uprawianych w ogrodzie. Roślinę tą wyróżnia jednak fakt, że jest ona dostępna w kilku odmianach, mocno różniących się między sobą wyglądem oraz innymi właściwościami. Do tych najbardziej popularnych zaliczona może być tuja brabant.

Obecnie jedna z najbardziej odpornych odmian iglaków żywopłotowych

 tuje brabantJest ona bardziej żywotna i mocniejsza na przykład od głównego konkurenta w postaci tui szmaragd. Tak naprawdę uprawa tej rośliny nie wymaga żadnego wysiłku, nawożenia czy też innych prac pielęgnacyjnych. W wieloletnich badaniach okazała się, że to sadzonki tuj brabant wykazały najmniejszy procent tych, które się nie przyjęły. Jest to więc roślina dedykowana tym wszystkim, którzy nie mają czasu ani możliwości poświęcać na uprawę roślin rosnących w ogrodzie. Oczywiście, osiągnięcie wszystkich opisanych korzyści możliwe jest jedynie wtedy, kiedy kupi się odpowiednie sadzonki tui brabant szkółka to miejsce, gdzie można je bez problemu znaleźć. Opisywany rodzaj tui wyróżnia fakt, że tworzy ona bardzo kompaktową bryłę korzeniową, co znacznie ułatwia proces przesadzania jej.

tuje uprawne Ze względu na swojej właściwości opisywana roślina doskonale sprawdzi się jako element żywopłotu. Rośnie na tyle szybko, aby w stosunkowo krótkim czasie stworzyć nieprzejrzystą zaporę, ale z drugiej strony nie wymaga ciągłego nadzoru oraz przycinania. Zazwyczaj w przypadku tej właśnie rośliny spokojnie wystarczy wykonywanie jednego cięcia w roku. Tym samym, przy pomocy tui brabant można dosłownie od razu stworzyć bardzo atrakcyjnie prezentujący się żywopłot. Tuja szmaragd ze względu na jej bardziej stożkowatą formę zupełnie nie poradzi sobie w takich właśnie zastosowaniach. W celu stworzenia żywopłotu o zwartej budowie, sadzonki tui brabant warto posadzić tak, aby stykały się one ze sobą. Tuje brabant mogą rosnąć blisko siebie bez obaw o ich wysychanie czy też większą podatność na choroby pasożytnicze.

W obecnym czasie do jednych z bardziej popularnych roślin ogrodowych zaliczyć należy tuję brabant, która zdobywa wraz z biegiem czasu coraz większą grupę zadowolonych użytkowników. Większość z nich docenia przede wszystkim właściwości powiązane z odpornością tej właśnie rośliny. Dodatkowo nadaje się ona idealnie jako element naturalnego żywopłotu, gdyż tuje tej odmiany mogą rosnąć w dużym ścisku. Plusem są również ograniczone prac pielęgnacyjne, których wymaga ta odmian tui.

Więcej dowiesz się na: drewek.pl