naklejki na płytki

Atuty i instrukcja montażu naklejek na płytki

Naklejki na płytki to bardzo modny dodatek, dzięki któremu można uniknąć kosztownego remontu, a odmienić wygląd kuchni czy łazienki. Tego typu produkt wyróżnia szybki i łatwy montaż, możliwość docięcia na konkretny wymiar, łatwość w utrzymaniu i gładka powierzchnia. Wysokiej jakości wydruk jest bezpieczny, ekologiczny i trwały.

Dlaczego naklejki na płytki to dobry wybór?

naklejki na płytki Samoprzylepne nalepki na kafelki są odporne na plamy i zabrudzenia. Dzięki temu idealnie nadają się do kuchni bez obawy o zacieki z tłuszczu czy smugi po detergentach. Ponadto wykazują się odpornością na promienie UV, mogą być wystawione na słońce i nie ulegną przebarwieniom. Cienka i dobrze kryjąca powłoka gwarantuje wysoki poziom odwzorowania barw. Dzięki temu naklejki na płytki w stylu orientalnym nie odbiegają od oryginalnych kafelek, które od początku wyprodukowane są zgodnie z tym wzorem. Tego rodzaju forma dekoracji nadaje charakteru i dopełnia styl wnętrza. Wzory nadrukowane techniką cyfrową zapewniają pewnego rodzaju głębię. Dlatego końcowy efekt cieszy oko każdego użytkownika. Dzięki temu, że naklejki pocięte są na pojedyncze, samoprzylepne kwadraty można tworzyć indywidualne kompozycje, pozwala na to bogactwo wzorów i kolorów. Zaletą nalepek jest również to, że można je w prosty sposób odkleić.

naklejki na płytki Nie trzeba się martwić, że coś zostało nierówno naklejone lub w montażu zmieniła się koncepcja ułożenia wzorów. Najważniejszym atutem tego rozwiązania jest bogactwo wzornictwa. Do wyboru jest ogromna liczba zestawów, od delikatnych przypominających marmur po fantazyjne kolorowe mozaiki i abstrakcje. Ponadto folia nie zostawia żadnych śladów, wystarczy miejsce, na którym była naklejka przetrzeć mokrą ściereczką. Montaż jest równie prosty, lecz pośpiech nie jest wskazany. Im staranniej wykonany, tym lepszy efekt zostanie osiągnięty. Na samym początku trzeba dokładnie oczyścić płytki i odtłuścić ich powierzchnię. Przed klejeniem warto dopasować naklejki, by w razie potrzeby je dociąć. Najlepiej przyklejać je pojedynczo, by nie tworzyć zapowietrzeń. Przyklejanie należy zacząć od odsłonięcia warstwy z klejem jednego z rogów naklejki, następnie odsłonić klej coraz niżej, jednocześnie naciągając i dociskając do płytki naklejkę. Na koniec wygładzić folię np. gumowym wałkiem do tapetowania.

Naklejanie jest stosunkowo łatwym procesem, trzeba jednak być cierpliwym i dokładnym. Lepiej poświęcić więcej czasu i cieszyć się niepowtarzalnym efektem. Naklejki nadadzą wnętrzu nowoczesnego i unikatowego wyrazu. Odświeżą pomieszczenie za niewielkie pieniądze bez potrzeby skuwania płytek i bałaganu. Dzięki temu szybka i efektowna metamorfoza gwarantowana.