Korek aut

Zalety używania plandek na przyczepki

Przewożenie towarów na przyczepce samochodowej często wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Niektóre towary, na przykład materiały budowlane, nie wykazują odporności na działanie wilgoci. Montując plandekę na przyczepce, można skutecznie zabezpieczyć przewożone przedmioty przed działaniem deszczu, wiatru i promieniowania ultrafioletowego.

Czy warto montować plandeki na przyczepki?

Ciężarówki na postojuPlandekę można zamontować na specjalnym stelażu. Z burtami przyczepki można ją połączyć przy pomocy haczyków, ekspanderów, obrotowych zatrzasków lub metalowych spinek. Kierowca, który przemieszcza się samochodem osobowym z przyczepką, kieruje zespołem pojazdów. Jest on zobowiązany do tego, aby na drogach jednopasmowych nie przekraczać 70, a dwupasmowych i ekspresowych 80 kilometrów na godzinę. Masa przyczepki lekkiej, z którą można jeździć, posiadając prawo jazdy kategorii B, nie może przekroczyć 750 kilogramów. Umieszczona na przyczepce plandeka zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, mrozoodporną, przeciwkurzową, wodoszczelną i trudnopalną. Do produkcji plandek samochodowych wykorzystuje się polichlorek winylu. Jego gramatura mieści się w przedziale od 450 do 900 gramów na metr kwadratowy. Grubość powłoki dla gramatury wynoszącej 650 gramów na metr kwadratowy wynosi około 0,7 milimetra, co zapewnia wysoki poziom trwałości.

Korek autWykorzystywane przez przedsiębiorstwa trwałe plandeki na przyczepki mogą posiadać wydruki reklamowe. Dodatkowe wzmocnienia chronią szczególnie narażone miejsca, na przykład przy otwieranej burcie, przed przetarciami i uszkodzeniami mechanicznymi. Fragmenty plandeki łączy się ze sobą przez zgrzewanie. Na plandece można umieścić logo firmy, dane adresowe, opis oferty, a nawet skomplikowaną grafikę nanoszoną techniką wielkoformatowego druku cyfrowego. Do montażu plandeki wymagane są odpowiednie rozwiązania techniczne – haki montażowe, oczka, rolki i ekspandery. Haki mogą mieć formę stałą lub obrotową. Montuje się je do plandeki oraz przyczepki, zależnie od wybranego sposobu montażu. Rolki łożyskowe ułatwiają rozsuwanie plandek.

Plandeka zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym, kurzem, wodą czy zmianami temperatury. Może zostać wykonana w taki sposób, aby dopasować ją do każdego rodzaju przyczepki, nawet takiej o niestandardowych wymiarach. Pomiędzy oczkami z zapięciami mocuje się paski zapięciowe, które ułatwiają zamykanie i otwieranie. Gumowe ekspandery montowane w oczkach i na haczykach pozwalają na dowolne naciągnięcie plandeki, także w sytuacji, gdy przewozi się towary wielkogabarytowe.