Zalety ocieplenia hal stalowych

W wielu różnych sytuacjach przedsiębiorcom nie zawsze opłaca się stawiać tradycyjne, murowane budynki. Idealną alternatywę dla nich stanowią wówczas hale stalowe. Ich niewątpliwą zaletą jest niski koszt oraz krótki czas jej postawienia. Wymaga to też znacznie mniej umiejętności i jest mniej skomplikowane.

Hale ocieplane to standard

hale staloweZ tego powodu hale stalowe są bardzo popularne w wielu różnych branżach. Często stosuje się je w rolnictwie, przemyśle czy usługach – mogą służyć chociażby jako warsztaty samochodowe. Również zawody sportowe odbywają się w halach wykonanych ze stali. Minusem hal stalowych jest ich słaba izolacja cieplna. Zapewnienie odpowiedniego ogrzewania jest ważne przy przechowywaniu produktów. Ma to szczególne znaczenie, gdy hala pełni funkcję dużego magazynu lub sklepu wielkopowierzchniowego. Zadbanie o odpowiednie warunki jest wówczas szczególnie istotne, by wszystkie towary znajdowały się w należytym stanie. W tych stalowych budowlach często hodowane są też zwierzęta – kury, krowy czy świnie. Nie tylko chodzi tu zresztą o temperaturę, ale też odpowiednią wilgotność czy nasłonecznienie. Nie można też zapominać o sytuacjach, gdy w halach stalowych pracują ludzie. Najczęściej zdarza się to, gdy taką formę przybiera hala produkcyjna, a nawet duży market. Należy wówczas zapewnić załodze odpowiedni komfort pracy.

hale staloweKonieczne jest w takich sytuacjach odpowiednie ocieplenie hali stalowej. Inwestorzy zazwyczaj decydują się na jej pokrycie specjalną pianką lub zastosowanie płyt izolacyjnych, które mają za zadanie utrzymać ciepło. Popularną metodą jest też użycie płyt wiórowo-cementowych lub styropianowych. Ich główną zaletą jest niska cena i duża dostępność tych materiałów. Każdy przypadek należy jednak oceniać indywidualnie. Wybór odpowiedniej metody izolacji cieplnej zależy bowiem od zastosowania hali, jej rozmiarów czy środków finansowych, jakie przedsiębiorca jest w stanie wyłożyć. Hale stalowe z ociepleniem są dziś standardem, dobrze jednak przemyśleć szczegóły takiego przedsięwzięcia. Decydując się na ocieplanie hali stalowej, warto poradzić się ekspertów. Opracują oni cały projekt inwestycji wraz z kosztorysem. Podpowiedzą też, które rozwiązanie będzie najbardziej skuteczne w naszym przypadku.

Odpowiednia dobrana izolacja cieplna sprawi, że nasi pracownicy będą zadowoleni z warunków pracy. Jednocześnie nasi kontrahenci poczują się pewnie, wiedząc, że współpracują z firmą, która dba o swe produkty w należyty sposób, zapewniając im odpowiednie czynniki takie jak właściwa temperatura.