Wielopoziomowa zabudowa w magazynie

Powierzchni magazynowej zawsze jest za mało. Doskonale zdają sobie z tego sprawę właściciele dużych firm oraz pracownicy hal produkcyjnych. Układają towar, ale wszystko musi być jak najbardziej uporządkowana, aby wszystko się tam zmieściło. Niezbędne będą tutaj oczywiście regały półkowe. Warto tutaj także zastosować zabudowę wielopoziomową.

Zastosowanie takiej właśnie zabudowy na pewno pozwoli zwiększyć powierzchnię użytkową magazynu i to wielokrotnie. Oprócz tego zabudowa taka daje możliwość bezpośredniego dostępu do składowanego towaru na każdym poziomie zabudowy. Oczywiście czasami potrzebne będą także do tego wózki elektryczne magazynowe, gdyż do niektórych poziomów nie sposób dotrzeć. Jeśli chodzi o zabudowę wielopoziomową to realizowana jest ona w oparciu o system regałów paletowych oraz regałów półkowych.
Materiały na podłogi oraz półki dobierany jest w zależności od potrzeb klienta oraz warunków składowania. Jeśli chodzi o materiały na podłogi oraz półki to dobierany jest on w zależności od potrzeb klienta, a także warunki składowania. Może to być na przykład płyta wiórowa lub też krata stalowa. Oczywiście płyta wiórowa charakteryzuje się tym, że jest antypoślizgowa. Półki w takich systemach mogą być uzupełniane we wszelkiego rodzaju stalowe panele oraz siatki półkowe. Można zastosować oświetlenie na antresolach. Jeśli mamy takie potrzeby to można także zastosować różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe, które wykorzystywane jest w takich właśnie zabudowach wielopoziomowych.
Wyposażenie takie mogą stanowić na przykład barierki, bortnice, bramki załadowcze oraz inne. Jeśli chodzi o stabilność takich konstrukcji to nie musimy się o to martwić. Konstrukcje tego typu są bowiem bardzo stabilne oraz bezpieczne. Takie regały bardzo dobrze sprawdzą się w hurtowniach, warsztatach oraz zakładach przemysłowych.

Niezbędne tutaj będą również stoły warsztatowe. Innymi zaletami takiego typu rozwiązań jest różne rodzaje wypełnień dla podłóg. Warto także wiedzieć, że takie systemy dają bezpośredni dostęp do każdej jednostki towarowej oraz możliwość zmiany wysokości poziomów półkowych w każdej chwili.